News box

OD STYCZNIA WRÓCĄ BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIA SZPROTAWY Z ZIELONĄ GÓRĄ

Dzięki wypracowanemu porozumieniu Gminy Szprotawa, Związku Powiatowo-Gminnego Powiatu Żagańskiego i Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze od stycznia 2024 roku uruchomione zostaną nowe linie autobusowe, które umożliwią mieszkańcom bezpośrednie dotarcie do Zielonej Góry.
Aktualnie funkcjonujące linie 102 i 103 zostaną zastąpione przez linię 100 ze Szprotawy do Zielonej Góry przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce, Kożuchów, Mirocin Dolny oraz linię 118 z Żagania do Nowej Soli przez Szprotawę, Pasterzowice, Borowinę, Nowe Miasteczko.
 
- To bardzo dobra informacja dla niezmotoryzowanych mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Mirosław Gasik. - Po wielomiesięcznych negocjacjach zawarliśmy kontrakt, na mocy którego uruchomione zostaną połączenia autobusowe ze Szprotawy do Zielonej Góry. W dni robocze do Zielonej Góry będziemy mogli pojechać 4 razy dziennie oraz 2 razy dziennie w weekendy, natomiast do Nowej Soli 5 razy dziennie w dni robocze oraz 2 razy dziennie w weekendy.
 
To ważny krok w walce z wykluczeniem komunikacyjnym, którego niestety doświadczają osoby starsze, niezmotoryzowane oraz młodzież dojeżdżająca do szkół. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON