News box

SZPROTAWA ZYSKA PIĘKNY DWORZEC AUTOBUSOWY, który będzie komfortowym dodatkiem do darmowej komunikacji!

Jak zapowiadał burmistrz Mirosław Gąsik przystępujemy do projektu wartego 18 milionów złotych, który odmieni obraz transportu publicznego w naszej gminie. Obok zaplanowanych do zakupu  8 autobusów elektrycznych, wybudowana zostanie zajezdnia autobusowa wraz z dworcem.
 
Nowy dworzec zaprojektowany został w nowoczesnym stylu, z dużą ilością przeszkleń przy użyciu wytrzymałych materiałów zapewniających jego atrakcyjny wygląd przez długie lata. W budynku znajdować się będą toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie poczekalnia dla podróżnych, pomieszczenie socjalne dla kierowców oraz pomieszczenie gospodarcze. Wiata ma pomieścić osiem elektrobusów, cztery dwustanowiskowe ładowarki elektryczne o mocy 120 kW każda oraz magazyn energii. Zadaszenie wiaty ma posłużyć również do montażu tam instalacji fotowoltaicznej.
 
Burmistrz podkreśla, że autobusy będą dowozić naszych mieszkańców do pracy, szkoły, szpitala czy na zakupy z niemal każdego zakątka gminy. Co ważne, komunikacja zielonym transportem będzie dostępna za darmo, dla każdego, na terenie całej gminy.
 
Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacją dworca.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON