News box

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO WIELKIEGO ŚWIĘTA SZPROTAWY

Jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca br. W tym roku Festiwal Ziemia i Pieśń połączony zostanie z jubileuszem 25-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Spremberg. Główne uroczystości będą miały miejsce w sobotę, 29 czerwca br., na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
 
 
W obchodach jubileuszowych, obok gości ze Sprembergu udział wezmą przedstawiciele Butery z Włoch oraz ukraińskiego Umania. Reprezentować oni będą różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast. Wydarzenie to będzie, więc okazją do nawiązania nowych kontaktów, jak również zacieśnienia dotychczasowych.
 
Obchody jubileuszowe rozpoczną się uroczystą sesją Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 czerwca, o godz. 13.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza z udziałem zaproszonych delegacji miast partnerskich.
Około godziny 14.45, w Parku Goepperta włodarze Szprotawy i Sprembergu posadzą drzewo oraz odsłonią ławeczkę przyjaźni łączącej oba miasta. Dalsze uroczystości będą miały miejsce na szprotawskich błoniach.
Niezwykle barwnym punktem wydarzenia będzie wielki korowód, reprezentowany przez gości z całego świata, który przejdzie ulicami Szprotawy.
 
Zwieńczeniem święta będą wspólne występy polskich i niemieckich artystów, występy muzyczne zespołów z całego świata w ramach festiwalu „Świat pod Kyczerą” oraz wspólna zabawa do białego rana.
 
Uroczystości jubileuszowe dofinansowane zostaną  z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VI A Brandenburgia-Polska 2021-2027 - cel szczegółowy 6.3. „Budowanie wzajemnego zaufania, w szczególności poprzez wspieranie działań ułatwiających kontakty międzyludzkie”.
 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON