News box

SPOTKANIE Z MINISTREM ROLNICTWA

4 lipca br., w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z Panem Czesławem Siekierskim Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dyskusja dotyczyła m.in.  tematów związanych z klęskami żywiołowymi, które są efektem dotykających nas zmian klimatycznych.
Podczas spotkania dokonano oceny aktualnej sytuacji w rolnictwie na terenie województwa lubuskiego, które podobnie jak inne regiony, cechuje się specyfiką i problemami właściwymi dla danego obszaru Polski.
 
Burmistrz zwrócił uwagę na konieczność wdrożenia usprawnień w tematyce melioracji, tj. właściwego utrzymywania cieków oraz urządzeń melioracyjnych w celu szybkiego reagowania i przeciwdziałania skutkom suszy hydrologicznej i rolniczej. Wysunął także postulat o zwiększeniu uprawnień w sprawach rolników, tak aby szybciej i sprawniej móc reagować na potrzeby, sytuacje i zagrożenia.
 
Rozmawiano również o skumulowanych problemach rolników, które stopniowo narastają w wyniku pandemii, wojny w Ukrainie czy planowanych zmianach w Europejskim Zielonym Ładzie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON