Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

News box

Dofinansowanie na sadzonki drzew miododajnych

7 czerwca br. podpisana została umowa pomiędzy Burmistrzem Szprotawy Mirosławem Gąsikiem a Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem na dofinansowanie zakupu sadzonek drzew miododajnych, przeznaczonych do nasadzeń w pasie dróg gminnych.
czytaj dalej

Radni powiatowi poparli wniosek burmistrza na prowadzenie liceum

W Urzędzie Miejskim w Szprotawie odbyło się spotkanie radnych Rady Powiatu Żagańskiego z naszego okręgu z Burmistrzem Szprotawy Mirosławem Gąsikiem. Głównym tematem spotkania było przedstawienie przez burmistrza wniosku na prowadzenie przez gminę szprotawskiego liceum. W efekcie spotkania radni wyrazili formalne poparcie dla wniosku burmistrza do władz powiatu o prowadzenie przez gminę liceum przy ul. Niepodległości 7. Uważają także za zasadne przytoczone w przedmiotowym wniosku argumenty.
czytaj dalej

„Ewangelik” własnością gminy!

26 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał akt notarialny z miejscowym proboszczem Parafii Polskokatolickiej ks. Stanisławem Stawowczykiem, w wyniku którego nasza gmina stała się właścicielem ruin kościoła ewangelickiego w centrum miasta.
czytaj dalej

Zagłosuj - razem wygramy Podwórko NIVEA dla Szprotawy!

Nowoczesny, o wartości aż 250 tysięcy zł plac zabaw dla dzieci może zostać wybudowany w naszym mieście. Właśnie rusza kolejna edycja konkursu ”Podwórko NIVEA 2021” i mamy ogromną szansę na wygraną, tylko trzeba głosować.
czytaj dalej

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Od 1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Burmistrz Mirosław Gąsik zachęca mieszkańców Gminy Szprotawa do realizacji obowiązku spisowego poprzez SAMOSPIS.
czytaj dalej

Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii koronawirusa

W trosce o dobro wszystkich mieszkańców Gminy Burmistrz Szprotawy zaprasza na bezpłatną pomoc psychiatry i psychologa w czasie epidemii koronawirusa.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL