Kalendarium

9 grudnia 1476: Książę Jan staje z wojskami przed bramami Szprotawy

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

News box

Udało się!

Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszna Górnego została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
czytaj dalej

MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA SZKÓŁ. Laboratoria Przyszłości w gminnych placówkach

Kolejne pieniądze płyną do szprotawskich szkół. 6 grudnia br. burmistrz Mirosław Gąsik przekazał dyrektorom szkół upoważnienia do zakupu nowoczesnego sprzętu, który uatrakcyjni zajęcia i pozwoli uczniom rozwijać ich pasje. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości w wysokości 446,7 tysięcy złotych
czytaj dalej

Świąteczna akcja oddawania krwi. PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!

W poniedziałek, 13 grudnia br., od godz. 9.00 do 12.00, na placu przed szprotawskim ratuszem  odbędzie się świąteczna akcja krwiodawstwa. Burmistrz Mirosław Gąsik zachęca do udziału w przedsięwzięciu i przekazania potrzebującym najcenniejszego daru jakim jest nasza krew!
czytaj dalej

Nie daj się nabrać przestępcom – przyjdź na spotkanie informacyjne.

Uważajmy na oszustów! Nie zachowując czujności, dosłownie, w kilka minut możemy stracić wszystkie nasze oszczędności!
Wciąż sporo osób pada ofiarą przekrętów „na wnuczka”, nabiera się na otrzymane sms-y z linkiem od „kuriera” oraz telefony od rzekomych pracowników banku i nie kierując się zdrowym rozsądkiem przekazuje PIN-y, kody BLIK oraz swoje dane. Efekt? Tysiące złotych skradzionych z kont.
 
Rozpoznanie oszustów utrudnia fakt, że na telefonie ofiar może wyświetlić się numer infolinii albo oddziału banku, więc ludzie przekonani są, że dzwoni do nich pracownik tej instytucji.
 
Przed atakiem przestępców - wykorzystujących coraz bardziej wyrafinowane sposoby na przechwycenie naszych danych -  można się jednak obronić. Wystarczy wiedzieć o co nigdy nie poprosi nas prawdziwy pracownik banku.
 
Spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną najpopularniejsze sposoby pozyskiwania przez cyberprzestępców naszych danych, oraz złote zasady bezpiecznego korzystania z elektronicznej bankowości poprowadzą przedstawiciele szprotawskich placówek bankowych oraz szprotawskiego Komisariatu Policji.
Spotkanie, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności związanych z COVID, odbędzie się 15 grudnia o godz. 14.00 w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury.
 
Serdecznie zapraszamy.
 
Organizatorzy: PKO Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A., Bank Spółdzielczy w Żaganiu, Komisariat Policji w Szprotawie, Burmistrz Szprotawy.

Jak Szprotawa inwestuje w lepsze jutro i spłaca milionowe długi

Gigantyczny dług naszej gminy, o którym jeszcze kilka lat temu głośno było nie tylko w regionalnych mediach, powoli ujarzmiany jest przez konsekwentną i racjonalną politykę finansową. Zobowiązania powoli topnieją, przy równoległych potężnych inwestycjach w przyszłość. Przyjrzyjmy się temu z bliska.
czytaj dalej

Szprotawski świąteczny jarmark – zgłoś swój udział

Przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, 11 grudnia br., od 10.00 do 14.00, na ulicach i placu przed ratuszem zorganizowany zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy 2021. Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza serdecznie Mieszkańców do odwiedzenia tego niezwykłego wydarzenia, a szkoły i przedszkola, sołectwa oraz lokalne organizacje do zgłaszania swoich stoisk.
czytaj dalej

Boom na unowocześnianie gminnej oświaty trwa

Kolejne pieniądze na realizację nowoczesnej i elastycznej oferty edukacyjnej wkrótce trafią do szprotawskich szkół podstawowych. 18 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę o dofinansowanie na działania w zakresie wyrównywania dysproporcji w jakości kształcenia oraz dostosowania oferty edukacyjnej do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych.
czytaj dalej

Bezpieczna Szprotawa. Alarmowanie i ostrzeganie mieszkańców o zagrożeniach

12 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na dostawę i instalację Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności w ramach realizacji partnerskiego projektu  dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
czytaj dalej

Ratujemy szprotawski ratusz. Kolejny etap renowacji dachu za nami

Zakończono prace w ramach III etapu remontu pokrycia dachu wraz z wymianą i wzmocnieniem elementów konstrukcji więźby dachowej. To kolejna część generalnego remontu dachu zabytkowego ratusza, którego mury skrywają ślady historii sięgające XIV wieku.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON