Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Gorący temat wysypiska

W piątek, 9 czerwca br. Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy zorganizował spotkanie z mieszkańcami Szprotawy, Wiceprezesem SUEZ ZACHÓD Sp. z o.o., Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Zielonej Górze oraz radnymi w sprawie wysypiska śmieci.
W trakcie spotkania omawiana była obecna sytuacja składowiska odpadów w Kartowicach oraz przyczyny powstawania nieprzyjemnego zapachu.
Mirosław Ganecki z WIOŚ Zielona Góra przedstawił wstępne wyniki pokontrolne, gdzie stwierdzono, że odór powstaje poprzez ponowne nawilżanie korony wysypiska odciekami, które są magazynowane w zbiornikach oraz podczas kształtowania skarp, gdzie zrywana jest ubita warstwa śmieci. Wyniki badań wód podziemnych oraz gleby zostaną szerzej omówione podczas czerwcowej Sesji Rady Miejskiej w Szprotawie.
Wiceprezes SUEZ Sebastian Chojecki, zapewnił zebranych, że do końca sierpnia br. uciążliwy zapach zostanie zniwelowany poprzez budowę systemu drenażowego oraz zakrycie części składowiska geomembraną przysypaną ziemią. Obecnie trwa wstępna rekultywacja, przewidywany czas zamknięcia składowiska to około 2 lata.
 
Burmistrz Szprotawy poinformował, że jeśli składowisko w Kartowicach nie będzie spełniać wymogów środowiska i nie będą przeprowadzone prace zabezpieczające, będzie wnioskował do właściwych instytucji o zaniechanie składowania odpadów wraz z jego likwidacją.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Spotkanie ws. wysypiska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa