Aktualności

Wakacje w „Dwójce”

Od 3 do 14 lipca br. dzieci z Zespołu Szkół w Szprotawie uczestniczyły w półkolonii letniej pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Jesteśmy aktywni” we współpracy z Urzędem Miejskim w Szprotawie.
W letnich zajęciach wzięło udział 30 uczniów z klas I-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie. Każdy dzień obfitował w rozrywki oraz niespodzianki. Atrakcją były wycieczki do Zielonej Góry, Nowej Soli i Przemkowa. 4 lipca dzieci bawiły się w Parku Trampolin i obejrzały film pt. „Auta 3” w Cinema City w Zielonej Górze. 10 lipca młodzież wraz z przewodnikiem przeszła edukacyjną ścieżkę przyrodniczą w Przemkowskim Parku Krajobrazowym. Natomiast 14 lipca dzieci odwiedziły Park Krasnala w Nowej Soli.
W czasie półkolonii dzieci gościły strażaków z PSP w Szprotawie, którzy zaprezentowali sprzęt strażacki i przypomnieli zasady pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych zabaw. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żaganiu przeprowadzili zajęcia, których celem było podtrzymywanie idei zdrowego stylu życia. Uczestnicy półkolonii odwiedzili także Szprotawski Zakład Aktywności Zawodowej, w którym przekonali się, że wszyscy bez względu na ograniczenia możemy pracować i wykonywać zajęcia pożyteczne dla wszystkich.
Dzieci uczestniczyły także w różnorodnych zajęciach rekreacyjno-sportowych nie tylko na terenie szkoły, ale i w czasie spacerów po bliższej i dalszej okolicy.
Oprócz zajęć dzieci mogły skorzystać nieodpłatnie z obiadu i podwieczorku dostarczanego przez Zakład Aktywności Zawodowej ze Szprotawy.
Wszystkim dopisywały humory i zawsze towarzyszył uśmiech, bo „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Do następnych wakacji!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Wakacje w „Dwójce”

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON