Kalendarium

24 czerwca

Aktualności

Spektakl teatralny „Życie Jadzi według mnie”

W niedzielę, 3 kwietnia 2016r., o godz. 18:00  w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się monodram Sławomira Hollanda „Życie Jadzi według mnie” w reżyserii Pawła Paszty. Spektakl ukazuje świat starego kawalera - magistra inżynierii sanitarnej i Jadzi. Świat zaskakujący, gdzie bohater próbuje pojąć różne zjawiska z życia codziennego z kobietą. Gdzie komedia zmienia się w dramat. Farsa w pełną napięcia chwilę wyczekiwania.  
Zam Believeingood - autor książki, na podstawie której powstał monodram, spędził kilkanaście młodzieńczych lat w Szprotawie. W zeszłym roku gościł w SzDK, aby zaprezentować historię tytułowej Jadzi i opowiedzieć o książce. Autor przedstawia historię miłości starzejącego się mężczyzny, kawalera i dużo młodszej Jadzi. Historię opowiedzianą z jego punktu widzenia.  Zapraszamy również na spotkanie po spektaklu z osobą, która kryje się pod pseudonimem Zam Believingood. 
Iwa Poznerowicz z serwisu Teatr dla Was, 13 listopada 2015, po premierze w Teatrze Za Dalekim w Warszawie napisała "… i tekst Zama Believingooda, i reżyser Paweł Paszta, a przede wszystkim główny wykonawca monodramu - Sławomir Holland - stworzyli dowcipny i prawdziwie życiowy spektakl. Spektakl jest popisem aktorskim Sławomira Hollanda. Bohater w jego wykonaniu to zagubiony, trochę nieporadny stary kawaler (słowo singiel nie pasuje do granej postaci). Jednak gdy poczuje dotyk miłości zamienia się w wesołego ptaszka w kolorowej koszulce i spodniach na szelki. Jest rozbrajający w próbach przygotowań do pierwszej randki czy w opisie towarzyszenia partnerce przy porodzie. A jego łabędzi taniec do muzyki Czajkowskiego z "Jeziora Łabędziego" jest perełeczką spektaklu(…)".
Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów tel. 68 376 24 01 i 500202518. Ceny biletów: normalny 30 zł, ulgowy (młodzież i seniorzy) 25 zł.  
Serdecznie zapraszamy.  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON