Kalendarium

9 czerwca 1440: Książę Henryk reformuje zasady funkcjonowania klasztoru w Szprotawie

Aktualności

Nowe nasadzenia na placu koło Ratusza

Informujemy Państwa, że drzewa rosnące na placu przed Urzędem Miejskim zostały porażone przez patogen z rodzaju chorób grzybowych. Pomimo wykonywanych oprysków chemicznych nie udało się zatrzymać rozwoju choroby. Drzewa są obumierające i cały zieleniec wygląda bardzo  nieestetycznie. Dlatego został wystosowany wniosek do Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze o wydanie zezwolenia Gminie Szprotawa na usunięcie dwunastu świerków.
Po otrzymaniu pozytywnej decyzji planujemy usunąć chore drzewa i dokonać nowe nasadzenia drzew i krzewów różnych gatunków. Nowe nasadzenia będą w ten sposób zaprojektowane, aby o każdej porze roku plac koła ratusza wyglądał kolorowo i przybierał aspekty różnych pór roku. Drzewa i krzewy planowane do nasadzenia to miedzy innymi: cyprysiki, żywotniki, kosodrzewiny, głogi, lipy miejskie, klony palmowe, magnolie, berberysy, jałowce płożące. Nie zabraknie również różnych gatunków kwiatów wieloletnich.   
W przypadku uwag bądź sugestii z Państwa strony prosimy o przesyłanie na adres: e-mail w temacie wpisując "Nowe nasadzenia na placu koło ratusza".

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON