Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Szprotawa wysoko w rankingu „Wspólnoty”

Szprotawa znalazła się w czołówce miast wysoko ocenionych w ogólnopolskim rankingu pn. Wydatki inwestycyjne samorządów, w kategorii „małe miasta”. O kolejności decydowała wartość inwestycji w przeliczeniu na 1 mieszkańca.
Oficjalne ogłoszenie wyników corocznego rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów na infrastrukturę techniczną odbyło się podczas XV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, na którym Gminę Szprotawa reprezentował Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy.
W zestawieniu, opracowanym przez dwutygodnik "Wspólnota", brano pod uwagę uśrednione dane z ostatnich trzech lat. Samorządy zostały w nim podzielone na następujące kategorie: województwa, miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, miasta powiatowe, pozostałe miasta („małe miasta”), powiaty i gminy wiejskie.
W kategorii „małe miasta” prym wiodły samorządy: Krynica Morska (5769 zł), Dziwnów (5265 zł), Nowe Warpno (3656 zł), Uniejów, Świeradów-Zdrój, Prusice, Kazimierz Dolny, Szprotawa, Konstancin-Jeziorna i Karlino. 
 
- Tak wysoka lokata potwierdza, że gmina realizuje słuszną politykę inwestycyjną. Oprócz znaczących środków przekazywanych z własnego budżetu, wspieramy rozwój Szprotawy w wielu dziedzinach, dzięki pozyskiwanym funduszom unijnym. Zainwestowaliśmy już w ochronę środowiska, poprzez uporządkowanie systemu wodno-ściekowego na terenie aglomeracji Szprotawa. W najbliższych latach planowane jest skanalizowanie tych terenów gminy, które nie są jeszcze podłączone do ogólnodostępnej oczyszczalni ścieków. W ramach Programu Rewitalizacji odnawiamy dawny budynek klasztoru Magdalenek, w którym prowadzona będzie działalność służąca wzmocnieniu potencjału gospodarczego, edukacyjnego, turystycznego, rekreacyjnego, społecznego oraz kulturalnego.
W sferze rozwoju gospodarczego uzbroiliśmy część terenów inwestycyjnych, w obszarze których budowę zakładu rozpoczęła już spółka Wiązar System. A już wkrótce „pierwszą łopatę” pod budowę fabryki silników wbije firma Nord.
Wszystkie te działania służą poprawie jakości życia mieszkańców, którzy wiążą swoją przyszłość z gminą. Szprotawianie chętnie inwestują w budownictwo jednorodzinne. Szczególnie w ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost tego sektora, co widoczne jest zwłaszcza na: Osiedlu Piastowskim, Puszczykowie, Nowej Koperni i w Polkowiczkach.
W najbliższych latach stawiamy na tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości i pozyskanie kolejnych inwestorów, chcących ulokować swoje zakłady na terenie Szprotawy.
Taka polityka przełoży się wkrótce na wzrost gospodarczy naszej gminy i zwiększenie jej atrakcyjności - podkreśla Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa