Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Tydzień Patrona w SP 2

Od 6 do 10 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 obchodzono Tydzień Patrona. Samorząd Uczniowski we współpracy z 11 Batalionem Dowodzenia w Żaganiu zorganizował z tej okazji kilka wydarzeń.
6 listopada obchodzono Dzień z Żołnierzem. Uczniowie klas I-III ubrani w moro obejrzały podstawowy sprzęt wojskowy, było też maskowanie oraz malowanie twarzy. Uczniowie z klas IV-VI SP  rywalizowali ze sobą podczas żołnierskiego toru  przeszkód. Natomiast młodzież z klasy VII SP oraz gimnazjaliści przeszli trening musztry pod czujnym okiem żołnierzy.
 
8 listopada odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wojskowej przygotowany przez Halinę Józefowską oraz Krystynę Weber przy współpracy z Julią Buchowską. W konkursie zaprezentowały się duety wokalne reprezentujące szkoły z terenu gmin Szprotawa i Małomice.
 
9 listopada zorganizowany został  II Bieg Patrona. Organizatorami biegu byli nauczyciele wychowania fizycznego  Bogumiła Lewandowska oraz Krzysztof Adamczak, przy wsparciu żołnierzy z 11. bdow. Trasa biegu zlokalizowana była na terenie Parku Huta przy ul. Sobieskiego. Bieg miał również charakter charytatywny - osoby, które zgłosiły chęć udziału w biegu przekazywały karmę dla kotów z Fundacji „Oczami Kota”.
 
10 listopada odbył się  uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów z klasy VI a i VI b pod opieką wychowawczyń Beaty Marciniak oraz Agnieszki Wlazło. Oprócz występów uczniów wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej mogli wysłuchać piosenek i pieśni patriotycznych zaśpiewanych przez zespół wokalny prowadzony przez Julię Buchowską oraz żołnierzy z zespołu muzycznego reprezentującego 11 bdow w Żaganiu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36Galeria zdjęć: Tydzień Patrona w SP 2

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa