Aktualności

Zaproszenie na spotkanie

Podsumowanie dwuletniej pracy szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego  oraz nabór na członków RDPP Gminy Szprotawa II kadencji to główne tematy otwartego spotkania, które odbędzie się 21 kwietnia br.
Burmistrz Szprotawy i Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa zapraszają przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz wszystkie osoby zainteresowane na otwarte spotkanie, które odbędzie się  21 kwietnia br., o godz. 13.00, w Sali Kolumnowej UM w Szprotawie (II piętro).
 
Tematyka spotkania:
  1. Podsumowanie dwuletniej pracy szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, w związku z upływem kadencji.
  2. Nabór na członków RDPP Gminy Szprotawa II kadencji, spośród przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Dobiega końca pierwsza kadencja szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, która w dniu 6 maja 2014 r., na  wniosek lokalnych organizacji została powołana przez burmistrza Józefa Rubachę, do pełnienia swej funkcji przez dwa, kolejne lata.
 
W ramach naboru kandydatów na członków szprotawskiej RDPP II kadencji spośród przedstawicieli organizacji pozarządowych, który trwał od 1 do 31 marca 2016 roku, zgłoszona została tylko 1 kandydatura: p. Zenona Piwtorak ze Stowarzyszenia „Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Zgodnie z uchwałą Nr XLIX/367/2014 RM w Szprotawie z dnia 31 stycznia 2014r. w sprawie określenia trybu powoływania oraz organizacji i trybu działania Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa, zmienionej uchwałą Nr XXIII/147/2016 RM w Szprotawie z dnia 26 lutego 2016 r., Radę powinni utworzyć: 2 przedstawiciele Rady Miejskiej, 2 przedstawiciele Burmistrza Szprotawy oraz
4 przedstawiciele sektora pozarządowego.
Dlatego nabór nie został rozstrzygnięty. Zapraszamy na spotkanie, które ma przybliżyć pracę Rady i zachęcić mieszkańców  do włączenia się w działania, które wpłyną na dalszy rozwój współpracy szprotawskiego samorządu z trzecim sektorem.
W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Rozwoju Gminy tut. urzędu, tel. 68 376 07 72, e-mail
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON