Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Burmistrz czyta dzieciom bajki

W środę, 29 listopada br., Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy odwiedził grupę Kaczeńce z przedszkola „Pod Dębami”. W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia czytał dzieciom bajki.
Dzień Pluszowego Misia to popularne święto w przedszkolach i młodszych klasach szkół  podstawowych. To właśnie pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci.
W Przedszkolu „Pod Dębami” burmistrz Józef Rubacha stawił się z pięknym, niebieskim misiem. Podczas spotkania przeczytał dzieciom bajkę pt. „Miś Uszatek". Następnie dzieci miały okazję wspólnie z burmistrzem porozmawiać na temat wysłuchanej bajki, a także pobawić się.
 
Burmistrz Józef Rubacha poproszony został jeszcze o przeczytanie wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Naprawimy misia”. Narracja została nagrana, dzieci wykonały ilustracje do wiersza i w ten sposób powstało dzieło do obejrzenia, którego serdecznie zapraszamy.
 
Zabawa zakończyła się wspólnym, pysznym deserem – korzennymi herbatnikami z miodem, własnoręcznie nakładanym na ciasteczko przez dzieci. W ramach podziękowania za miło spędzony czas dzieci wręczyły burmistrzowi laurkę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Burmistrz czyta dzieciom bajki

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa