Aktualności

FESTYN „DOBRY JAK CHROBRY”

W piątek, 15 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza wszystkich – już po raz czwarty- do marszobiegu i biegu promującego  zdrowy styl życia.
Tradycyjnie festyn „Dobry jak Chrobry” jest pierwszym impulsem, aby wraz z wiosną zacząć się ruszać. Seniorzy i przedszkolaki, uczniowie i rodzice mogą spróbować swoich sił na dwóch dystansach: 1200 m (marszobieg) i 2400 m (bieg). Organizatorzy stworzyli również warunki, aby wzięły w festynie udział  również osoby niepełnosprawne.  Na uczestników czekają puchary i nagrody rzeczowe.  Od lat bieg objęty jest  Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Żagańskiego i doceniany przez władze miasta Szprotawy, ponieważ pomaga promować miasto Szprotawę jako miasto przyjazne dla uprawiających sport.
Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników będą gry i zabawy, pokazy tańca, występy artystyczne. Będzie można sprawdzić swoją kondycję, zasięgnąć porad prozdrowotnych, spróbować zdrowej żywności- słowem aktywnie spędzić czas. Symbolem zdrowego stylu życia będą jabłka, które każdy uczestnik będzie mógł wziąć do domu. Finał tegorocznej edycji będzie niezwykłym przeżyciem: już po raz drugi zapraszamy na Festiwal Kolorów- barwny i efektowny happening dla każdego chętnego. Zapraszamy!!!
 
 
Program  Festynu „Dobry jak Chrobry”
Godzina:
- 10.00 Rozpoczęcie festynu, powitanie uczestników i zaproszonych gości, rejestracja do biegu, pobieranie numerów startowych
- 10.15 Program artystyczny przygotowany przez uczniów i żołnierzy 11 Batalionu Dowodzenia Żagań; gry i zabawy rekreacyjne, pokazy i prezentacje, stoiska tematyczne: sprawność fizyczna, edukacja prozdrowotna, zdrowa żywność, gry logiczne i planszowe
- 11.00 Zakończenie rejestracji do biegu
- 12.00 Marszobieg na dystansie 1200 m
- 12.30 Bieg na dystansie 2400 m
- 13.00 Wręczenie nagród, finał: Festiwal  Kolorów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON