Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

ULKS „Uczniak” nagrodzony

Trener Zygmunt Szwarc oraz zawodnik Oskar Stachnik, reprezentujący Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Uczniak”, zostali wyróżnieni podczas uroczystości podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w 2017, która odbyła się 7 lutego 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.
Podczas spotkania, którego organizatorem był Departament Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Lubuska Federacja Sportu, wręczone zostały nagrody dla najlepszych trenerów, których podopieczni osiągnęli w bieżącym roku wysokie rezultaty w rywalizacji sportowej.
W trakcie uroczystości przekazane zostały również wyróżnienia dla klubów sportowych oraz zawodników, a także gmin województwa lubuskiego, które zdobyły czołowe miejsca, punktując w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Gmina Szprotawa uplasowała się na 6 miejscu, tuż po Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp, Nowej Soli, Witnicy oraz Żarach. Oskar Stachnik znalazł się wśród 15 najlepszych lubuskich zawodników.
 
Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy, że poprzez imponujące wyniki w sporcie Gmina Szprotawa postrzegana jest jako miejsce, w którym występują warunki do uprawiania sportu i panuje atmosfera sprzyjająca osiąganiu sukcesów.
 
 
 
 
 
8 najlepszych gmin w województwie lubuskim:
  • ZIELONA Góra – 1842,86 pkt.
  • GORZÓW WLKP 1814, 75 pkt.
  • NOWA SÓL – 328 pkt.
  • WITNICA – 288 pkt.
  • ŻARY – 265,33 pkt.
  • SZPROTAWA – 119 pkt.
  • LUBSKO – 100, 08 pkt.
  • KOSTRZYN NAD ODRĄ – 86, 5 pkt.
 
 
15 klubów, które w ogólnopolskim współzawodnictwie zdobyły najwięcej punktów w województwie lubuskim:
  • Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp. – 558,55 pkt.
  • Zielonogórski Klub Sportowy Gwardia Zielona Góra
  • Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków – 411,09 pkt.
  • Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra – 289,18 pkt.
  • Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie – 270 pkt.
  • Klub Sportowy AZS AJP Gorzów Wlkp. – 258,85 pkt.
  • Miejski Ludowy Klub Sportowy Agros Żary – 195 pkt.
  • Klub Sportowy Admira Gorzów Wlkp. – 183 pkt.
  • Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp. – 157 pkt.
  • Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra – 151,34 pkt.
  • Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól – 131 pkt.
  • Klub Sportowy G'Power Gorzów Wlkp. – 125 pkt.
  • Uczniowski Ludowy Klub Sportowy UCZNIAK Szprotawa – 110 pkt.
  • Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra – 100 pkt.
  • Towarzystwo Pływackie Zielona Góra – 84,75 pkt.
 
15 najlepszych lubuskich zawodników:
  • Paweł Kaczmarek – Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
  • Natalia Kochańska – Zielonogórski Klub Sportowy „GWARDIA Zielona Góra
  • Natalia Dominiak - Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
  • Arkadiusz Pniewski  – Uczniowski Klub Sportowy „AS” Zielona Góra
  • Piotr Borysowiec – Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie
  • Pola Duchnowska – Klub Sportowy AZS-AJP Gorzów Wlkp.
  • Aleksander Płatek – Miejski Ludowy Klub Sportowy „AGROS” Żary
  • Łukasz Potoczny– Klub Sportowy „ADMIRA” Gorzów Wlkp.
  • Antoni Walicki – Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp.
  • Maciej Wójcik – Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra
  • Krystian Hołdak – Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól
  • Przemysław Korsak – Klub Sportowy G’POWER Gorzów Wlkp.
  • Oskar Stachnik – Uczniowski Ludowy Klub Sportowy UCZNIAK Szprotawa
  • Konrad Szymański– Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra
  • Krzysztof Morawski – Towarzystwo Pływackie Zielona Góra.
 
42 najlepszych lubuskich trenerów:
 
IMIĘ i NAZWISKO
DYSCYPLINA
KLUB SPORTOWY
Izabela Zaleska-Posmyk
Lekka atletyka
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Mariusz Żurowski
Lekka atletyka
Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra
Tomasz Saska
Lekka atletyka
Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp.
Zygmunt Szwarc
Lekka atletyka
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Uczniak” Szprotawa
Dariusz Cichocki
Kajakarstwo
Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól
Marek Bohdziun
Kajakarstwo
Klub Sportowy G’POWER Gorzów Wlkp.
Marcin Chrobot
Kajakarstwo
Klub Sportowy „ADMIRA” Gorzów Wlkp.
Marek Zachara
Kajakarstwo
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Jan Durczak
 
Kajakarstwo
Małomicki Klub Kajakowy VIKING Małomice
Jerzy Zarzycki
Strzelectwo sportowe
Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra
Mieczysław Kubiak
Strzelectwo sportowe
Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra
Damian Komolka
Strzelectwo sportowe
Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra
Robert Pieczyrak
Koszykówka
Klub Sportowy AZS-AJP Gorzów Wlkp.
Marek Hossa
koszykówka
Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra
Katarzyna Biłgorajska
akrobatyka
Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra
Monika Dzięcioł
akrobatyka
Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra
Jacek Zagozda
Sporty saneczkarskie
Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie
Roman Miciak
Sporty saneczkarskie
Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie
Marcin Horbacz
Pięciobój nowoczesny
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Mirosław Księżyk
Pięciobój nowoczesny
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Józef Szymański
Kolarstwo
Ludowy Klub Sportowy POM Strzelce Krajeńskie
Kazimierz Prokopyszyn
kolarstwo
Ludowy Klub Sportowy TRASA Zielona Góra
Artur Mikołajczyk
Zapasy klasyczne
Miejski Ludowy Klub Sportowy AGROS Żary
Antoni Żołna
Zapasy klasyczne
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej OLIMP Kostrzyn nad Odrą
Marek Jęchorek
Piłka siatkowa
Miejsko – Szkolny Klub Sportowy ORION Sulechów
Piotr Górawski
Piłka siatkowa
Strefa Piłki Siatkowej Zbąszynek
Paulina Zastawa - Schodowska
Wioślarstwo
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Piotr Basta
Wioślarstwo
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Sławomir Jaworski
pływanie
Klub Pływacji TOTIS VIRIBUS Świebodzin
Jacek Miciul
pływanie
Towarzystwo Pływackie Zielona Góra
Szymon Kulczycki
Tenis stołowy
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Paweł Sroczyński
Tenis stołowy
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Bogumił Połoński
kickboxing
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BOKSING Zielona Góra
Tomasz Pasek
kickboxing
Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra
Bartosz Siemiński
Piłka nożna mężczyzn
Klub Sportowy FALUBAZ Zielona Góra
Janusz Kałuziński
Piłka nożna kobiet
Zakładowe Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej STILON Gorzów Wlkp.
Marek Przygocki
unihokej
Uczniowski Klub Sportowy FENOMEN Babimost
Grzegorz Swadowski
boks
Bokserski Klub Sportowy ORKAN Gorzów Wlkp.
Aleksander Czerwoński
szachy
Klub Szachowy STILON Gorzów Wlkp.
Jacek Osiński
Piłka wodna
Klub Sportowy ALFA Gorzów Wlkp.
Dariusz Giedziun
Judo kobiet
Uczniowski Klub Sportowy OLIMP w Nowej Soli
Jarosław Czorniczek
szermierka
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa