Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Dbajmy o środowisko!

Dbanie o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas. Coraz więcej osób przywiązuje wagę do ekologicznego stylu życia - segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd, spożywamy ekologiczne produkty.
Niestety nie wszystkim mieszkańcom Gminy Szprotawa dbałość o czyste powietrze leży na sercu. 1 marca br. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Szprotawie ukarali mieszkańca Wiechlic mandatem karnym w wysokości 300 zł za spalanie odpadów.
 
Jeżeli widzisz, że ktoś pali śmieci – zadzwoń – Straż Miejska w Szprotawie – nr tel. 68 376 0799. 
 
Pamiętajmy!
Zanieczyszczenia w powietrzu wpływają na nasz cały organizm i chociaż skutki ich oddziaływania nie są widoczne natychmiast, to gromadzące się toksyny mają znaczący wpływ na nasze zdrowie. Często dolegliwości zaczynają się od kaszlu i uczucia duszności. Zanieczyszczenie dwutlenkiem siarki powietrza powoduje trudności w oddychaniu, tlenki azotu podrażniają płuca, tlenek węgla powoduje zatrucia i ma negatywny centralny układ nerwowy. Niekontrolowany proces spalania śmieci prowadzi do przedostania się do atmosfery związków nazywanych dioksynami i furanami związanych z chorobami nowotworowymi.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa