Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Dobre wieści dla Henrykowa

Zakończone zostało postępowanie przetargowe na budowę I etapu sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Henryków.
Najtańszą ofertą złożyła firma VECTOR Monika Małyniak, która wyceniła całość prac na kwotę 2,4 mln zł brutto. Oferta mieści się w planowanym przez spółkę budżecie na to zadanie, który został ustalony na 2,5 mln zł. 
To bardzo dobra informacja, biorąc pod uwagę dzisiejsze realia rynkowe, na którym coraz częściej spotyka się sytuacje braku chętnych oferentów, bądź składane oferty znacznie przekraczają zaplanowane budżety inwestycji.  
Zwycięska firma pochodzi właśnie z Henrykowa i bardzo dobrze zna lokalne uwarunkowania terenowe i gruntowo-wodne, co powinno pozwolić na sprawne przeprowadzenie inwestycji. Wydane pieniądze na budowę kanalizacji w znacznej części zostaną w miejscowej firmie, a pracę w całości wykonają lokalni pracownicy. Skorzystają na tym również mieszkańcy, którzy będą mogli na bieżąco, w trakcie realizacji prac, przekazywać uwagi.
Teraz pozostaje trzymać kciuki za powodzenie inwestycji. Firma ma czas na wykonanie całości robót do 28.10.2018 r. Ale już deklaruje jej szybsze zakończenie.
Przypomnijmy, termin składania ofert wyznaczony został na 28 lutego br. Złożone zostały dwie oferty. Druga oferta, przygotowana przez konsorcjum firm FOSTECH i PBGiE EGBUD, została wyceniona na kwotę 3,3 mln zł zł i znacznie przekraczała założony budżet inwestycji.
 
Rozstrzygnięcie postępowania przetargowego do duży sukces. Przykład ten kolejny raz pokazuje, że zgodna zespołowa praca przynosi zamierzone efekty.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa