Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Wielkie świętowanie SP1 z Honorowym Przyjacielem Szkoły

Przez dwa dni lutego scena Szprotawskiego Domu Kultury, za sprawą przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola pod Dębami, wypełniła się słońcem, ruchem i muzyką. Taniec w wykonaniu małych artystów wprowadził zgromadzonych w uroczystość Święta Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie.
Na uroczyste akademie, podsumowujące I semestr nauki, przybyli uczniowie wszystkich klas SP 1 wraz z gimnazjalistami, rodzice, bliscy, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Wszystkich obecnych przywitała dyrektor Jadwiga Zarzeczna-Rosół, która w swoim przemówieniu z dumą wyliczała liczne sukcesy dzieci, dziękowała za trud włożony w naukę oraz życzyła kolejnych sukcesów. Podziękowała również wszystkim rodzicom za czynne uczestnictwo w życiu szkoły.
 
Niezwykle wzruszającym momentem było wręczenie po raz pierwszy tytułu Honorowego Przyjaciela Szkoły. Kapituła jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu tego zaszczytnego tytułu panu Wiesławowi Wojciechowskiemu. Nagrodzony, były wieloletni przewodniczący Rady Rodziców w niezwykle wyszukanych słowach, z nieukrywanym wzruszeniem mówił o zaszczycie, współpracy oraz zaufaniu do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka.
 
Po oficjalnych wystąpieniach, nagrodzono każdego z uczniów dyplomem, wyróżnieniem i słodkim upominkiem. Dyrektor wręczyła również dyplomy i prezenty za stuprocentową frekwencję tym, którzy nie opuścili żadnego dnia nauki szkolnej. Pierwszy semestr obfitował w liczne konkursy szkolne, za które zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Święto Szkoły poprzedziły obchody tygodnia patrona Janusza Korczaka, a sprawozdanie z dni przepełnionych myślą i działaniem Starego Doktora przedstawili członkowie Samorządu Uczniowskiego.
 
W części artystycznej uroczystości zebrani mogli podziwiać umiejętności recytatorskie i wokalne uczniów SP 1, przedstawienia teatralne, m.in. „Zamieszanie w świecie bajek”, „Rzepka”, czy montaż słowno-muzyczny oparty na lekturze „Akademia pana Kleksa”. Uroczystości towarzyszył występ zespołu „Bingo”, który ze sceny schodził z niegasnącymi brawami. Był to niezwykle świąteczne i udane dwa dni dla wszystkich obecnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Wielkie świętowanie SP1 z Honorowym Przyjacielem Szkoły

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa