Aktualności

Działalność szprotawskiej RDPP

Podsumowanie dwuletniej pracy szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego  oraz nabór na członków RDPP Gminy Szprotawa II kadencji to główne tematy otwartego spotkania, które odbyło się 21 kwietnia br.
Organizatorami spotkania, na które zaproszono przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz wszystkie osoby zainteresowane współpracą  pomiędzy jednostką samorządu terytorialnego a trzecim sektorem byli Burmistrz Szprotawy i Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa I kadencji.
Spotkanie otworzyła Wanda Wilanowska, Przewodnicząca RDPPGSz, która po odczytaniu krótkiego sprawozdania z dwuletniej działalności, podziękowała za współpracę pozostałym członkom rady. Zachęcała też organizacje, obecne na spotkaniu, by weszły w skład rady II kadencji. - Może organizacje tego nie czują, ale trzeba wyjść na zewnątrz i dać swój głos doradczy, właśnie przez swoją działalność w radzie. Myślenie, że nic to nie zmieni jest bardzo błędne- powiedziała.
Podziękowania członkom rady złożył burmistrz Józef Rubacha, podkreślając jednocześnie, jak ważną rzeczą dla naszej gminy jest działalność nie tylko Rady Działalności Pożytku Publicznego, ale również Rady Gospodarczej i Młodzieżowej Rady Miejskiej, organizacji stricte społecznych i działających pro bono. Zapowiedział także ogłoszenie kolejnego naboru do RDPPGSz II kadencji.Burmistrz poruszył temat rozpoczętych konsultacji w sprawie rewitalizacji miasta Szprotawy. – W obecnej perspektywie rewitalizacja jest ważna nie tylko z uwagi na możliwość inwestycji w infrastrukturę miasta, ale właśnie działań na rzecz różnych grup społecznych. Dlatego tak ważne jest, by mieszkańcy i organizacje włączyły się aktywnie w trwający proces.
Do dyskusji przyłączył się członek rady, Roman Pakuła. Zauważył, że Szprotawa jest jedną z nielicznych gmin w naszym województwie, w których funkcjonuje RDPP. Przez dwa lata wypracowała podwaliny do dalszej działalności, zwłaszcza standardy działania. Zabrakło czasu na aktywne inicjatywy. Pan Roman Pakuła zachęcał, by teraz nowe organizacje wsparły działania Rady, swoimi świeżymi pomysłami. Spotkanie to było ostatnim w kadencji obecnej rady, która upływa 6 maja 2016 r. Frekwencja przedstawicieli szprotawskich organizacji, pomimo imiennie wysłanych zaproszeń, okazała się bardzo niska.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON