Logo: Szprotawa

Aktualności

Radni powiatowi poparli wniosek burmistrza na prowadzenie liceum

W Urzędzie Miejskim w Szprotawie odbyło się spotkanie radnych Rady Powiatu Żagańskiego z naszego okręgu z Burmistrzem Szprotawy Mirosławem Gąsikiem. Głównym tematem spotkania było przedstawienie przez burmistrza wniosku na prowadzenie przez gminę szprotawskiego liceum. W efekcie spotkania radni wyrazili formalne poparcie dla wniosku burmistrza do władz powiatu o prowadzenie przez gminę liceum przy ul. Niepodległości 7. Uważają także za zasadne przytoczone w przedmiotowym wniosku argumenty.
czytaj dalej

Wielkie brawa dla mistrzyni

Uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie Oliwia Głodek została Mistrzynią Polski w Kickboxingu, formuła Low Kick, podczas mistrzostw w Mysłowicach zorganizowanych 28-31.05.br. Oliwia wygrała walkę finałową w drugiej rundzie. 
czytaj dalej

Nieczynny Urząd Miejski

W piątek, 4 czerwca br., Urząd Miejski w Szprotawie będzie nieczynny.
czytaj dalej

Wzbogacamy szprotawską bazę turystyczną

Budowa kładki na rzece Szprotawa oraz ciągu rowerowo-pieszego łączącego istniejącą przystań kajakową, położoną w sąsiedztwie budynku SzWiK, z parkiem rekreacyjnym przy ulicy Kościuszki i centrum miasta wzdłuż Sienkiewicza możliwa będzie dzięki otrzymanym środkom pomocowym z budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Bezpłatne PSZOKi czekają na Twoje śmieci

Ruszamy z akcją walki o czystą Szprotawę, w ramach której apelujemy do mieszkańców o wzmożoną czujność i zgłaszanie wszelkich zauważonych aktów zaśmiecania naszej gminy. Pozostawianie przy osiedlowych kontenerach odpadów wielkogabarytowych, których miejsce jest w darmowych PSZOKach, również jest nielegalne!
czytaj dalej

„Lubuskie EKOlogiczne”, Szprotawa EKOlogiczna

Pokaż jak piękna jest nasza gmina i wygraj nagrodę rzeczową o wartości tysiąca złotych w konkursie fotograficznym organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Termin nadsyłania prac mija 31 lipca br.
czytaj dalej

Szprotawa zaprasza repatriantów

Burmistrz Mirosław Gąsik podpisał porozumienie z Wojewodą Lubuskim w sprawie przekazania 404,4 tysięcy złotych dotacji celowej z budżetu państwa na zapewnienie dwóm rodzinom repatriantów z Kazachstanu lokali mieszkalnych w naszym mieście.
czytaj dalej

Nauka pływania dla uczniów szprotawskich podstawówek!

Kolejna atrakcja czeka na dzieci uczęszczające do szkół podstawowych w naszej gminie. W maju br. placówki oświatowe przystąpiły do ogólnopolskiego programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym realizatorem zadania jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Szprotawie.
czytaj dalej

Mistrzowski tytuł w rękach Szprotawianina

30 maja br., w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Mistrzostwa Polski BMX Racing w jeździe indywidualnej na czas. Bezkonkurencyjny okazał się Adam Komisaruk, zdobywając tytuł Mistrza Polski.
czytaj dalej

Umowa na pumptrack podpisana!

Już wkrótce ekstremalny tor do jazdy rowerem w Szprotawie stanie się rzeczywistością. 28 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na dofinansowanie z budżetu Województwa Lubuskiego budowy nowoczesnej infrastruktury sportowej dla miłośników jazdy na rowerach, deskorolkach i rolkach.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 315

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL