Aktualności

Dostępne Szkoły w Szprotawie

W szprotawskiej Jedynce i szkole w Długiem realizowany jest projekt, dzięki któremu uczniowie ze specjalnymi potrzebami mogą w indywidualnym tempie rozwijać własne zdolności,  zainteresowania i talenty. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu programu unijnego Wiedza Edukacja Rozwój.
czytaj dalej

Nie daj się nabrać przestępcom – przyjdź na spotkanie informacyjne.

Uważajmy na oszustów! Nie zachowując czujności, dosłownie, w kilka minut możemy stracić wszystkie nasze oszczędności!
Wciąż sporo osób pada ofiarą przekrętów „na wnuczka”, nabiera się na otrzymane sms-y z linkiem od „kuriera” oraz telefony od rzekomych pracowników banku i nie kierując się zdrowym rozsądkiem przekazuje PIN-y, kody BLIK oraz swoje dane. Efekt? Tysiące złotych skradzionych z kont.
 
Rozpoznanie oszustów utrudnia fakt, że na telefonie ofiar może wyświetlić się numer infolinii albo oddziału banku, więc ludzie przekonani są, że dzwoni do nich pracownik tej instytucji.
 
Przed atakiem przestępców - wykorzystujących coraz bardziej wyrafinowane sposoby na przechwycenie naszych danych -  można się jednak obronić. Wystarczy wiedzieć o co nigdy nie poprosi nas prawdziwy pracownik banku.
 
Spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną najpopularniejsze sposoby pozyskiwania przez cyberprzestępców naszych danych, oraz złote zasady bezpiecznego korzystania z elektronicznej bankowości poprowadzą przedstawiciele szprotawskich placówek bankowych oraz szprotawskiego Komisariatu Policji.
Spotkanie, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności związanych z COVID, odbędzie się 15 grudnia o godz. 14.00 w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury.
 
Serdecznie zapraszamy.
 
Organizatorzy: PKO Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A., Bank Spółdzielczy w Żaganiu, Komisariat Policji w Szprotawie, Burmistrz Szprotawy.

Będzie nowa pracownia endoskopowa

30 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę ze Szprotawskim Zarządem Nieruchomości Chrobry Sp. z o.o. na remont pracowni endoskopowej. Zmodernizowana pracownia, dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i Starostwa Powiatowego w Żaganiu, wyposażona zostanie również w nowe urządzenia diagnostyczne. 
czytaj dalej

Przecieramy szlaki. Edukacja bez barier dla wszystkich

Szkoły podstawowe nr 1 w Szprotawie oraz Długiem realizują projekt poprawy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Działania opiewające na kwotę 1,6 mln zł, dofinansowane są z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wysokość grantu wynosi 1,3 mln zł!
czytaj dalej

Burmistrz gościł mistrzów

Rok 2021 przejdzie do historii Szprotawy jako czas wielkich sukcesów sportowych reprezentantów naszej gminy. 25 listopada br. gośćmi burmistrza Mirosława Gąsika byli kolejni wspaniali zawodnicy, zdobywcy najwyższych trofeów - Oliwia Głodek oraz Hubert Trościanka wraz z trenerami.
czytaj dalej

Jak Szprotawa inwestuje w lepsze jutro i spłaca milionowe długi

Gigantyczny dług naszej gminy, o którym jeszcze kilka lat temu głośno było nie tylko w regionalnych mediach, powoli ujarzmiany jest przez konsekwentną i racjonalną politykę finansową. Zobowiązania powoli topnieją, przy równoległych potężnych inwestycjach w przyszłość. Przyjrzyjmy się temu z bliska.
czytaj dalej

Podziękowania dla Stowarzyszenia Szprotawo Biegaj

24 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik gościł Panią Wandę Gwiazda oraz Pana Rafała Bilińskiego, przedstawicieli klubu biegowego Szprotawo Biegaj. Spotkanie było okazją do podziękowania za organizację biegu „Szprotawska 10” oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.
czytaj dalej

Z tradycją i honorem. Nowe godła i flagi w ratuszu

Sala Posiedzeń oraz Sala Ślubów szprotawskiego ratusza ozdobione zostały nowymi godłami oraz nowymi flagami Biało- Czerwonej. Najważniejsze symbole Polski  wyeksponowane zostały zgodnie z Konstytucją RP i ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. 
czytaj dalej

Kolejne drogi do remontu

Rozpoczynamy dalsze roboty budowlane związane z poprawą komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po gminnych drogach. Wkrótce do użytku oddane zostaną Parkowa i Poniatowskiego, których nawierzchnie wyłożone zostaną betonową kostką brukową.
czytaj dalej

I etap prac przy „ewangeliku” zakończony

25 listopada br. zakończona została I część projektu obejmującego badania dawnego zamku w Szprotawie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami prac, opracowanymi przez Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 341

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON