Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Święto Dyni w Lesznie Dolnym

Za nami Święto Dyni w Lesznie Dolnym. Było pomarańczowo, smacznie i radośnie.
czytaj dalej

Postęp prac na terenach inwestycyjnych

Trwa II etap uzbrajania terenów inwestycyjnych w Wiechlicach. Już niedługo powstaną tu zakłady produkcyjne spółek Nord Systemy Napędowe oraz Wiązar System.
czytaj dalej

Równać Szanse 2017

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2017" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Termin składania wniosków: 25 października 2017 r., do godziny 12.00. 
czytaj dalej

Większa dotacja na drogę w Biernatowie

Zarząd Województwa Lubuskiego zwiększył Szprotawie dotację celową na modernizację drogi w Biernatowie o ponad 46 tys. zł. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na drogę, która usprawni im dojazd do domów i pól.
czytaj dalej

XV Święto Ziemniaka w Sierakowie

W sobotę, 23 września, o godz. 15.00, na polanie sierakowskiej zapłonie ogromne ognisko. Każdy, kto skorzysta z zaproszenia na powitanie poczęstowany zostanie pieczonym ziemniakiem.
czytaj dalej

Spotkanie informacyjne z cyklu „50 +”

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne z cyklu „50+”, które odbędzie się 2 października 2017 r. o godz. 10:00 w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Fundusze Unijne dla przedsiębiorstw

20 września br., w Zielonej Górze odbędą się warsztaty pn. "Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania". Zajęcia są skierowanie do przedsiębiorców, którzy szukają nowych informacji o obecnej perspektywie finansowej oraz mają pomysł na projekt i są zainteresowani przygotowaniem wniosku w odniesieniu do możliwego zakresu FE.
czytaj dalej

Hubert z SP Wiechlice mistrzem Polski!

Uczeń Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach Hubert Trościanka zdobył mistrzostwo Polski w zawodach Nestle Cup, które odbywały się od 12 do 14 września br., na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
czytaj dalej

Lubuski Lider Biznesu 2017

Kapituła Konkursu oraz Burmistrz Żagania zapraszają przedsiębiorców na IX Galę Finałową Lubuskiego Lidera Biznesu. Uroczystość odbędzie się 25 września br., o godz. 14.00, w Pałacu Książęcym w Żaganiu, przy ul. Szprotawskiej 4.
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 15 do 24 września 2017 r. na terenie JW 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej według podanego harmonogramu.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 108

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa