Logo: Szprotawa

Aktualności

Przedszkole na Rolnej coraz piękniejsze

Trwa termomodernizacja Przedszkola na ulicy Rolnej. Najmłodsi mieszkańcy gminy z niecierpliwością czekają na zakończenie remontu budynku, który planowany jest na koniec października br. 
czytaj dalej

Ślubowanie Sekretarz Gminy

16 września br., w obecności Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzeja Stambulskiego, nowa Sekretarz Gminy Iwona Prokop złożyła uroczyste ślubowanie wiernej służby państwu i wspólnocie samorządowej, a także przestrzegania porządku prawnego i sumiennego wykonywania powierzonych zadań.
czytaj dalej

Złóż wniosek do projektu budżetu na 2021 rok

Rozpoczęły się prace nad projektem budżetu Gminy Szprotawa na 2021 rok. Propozycje zadań można zgłaszać do 5 października br.
czytaj dalej

Podwieczorek z burmistrzem i jego niezwykłym gościem

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy Szprotawa na drugie spotkanie z cyklu „Podwieczorek z Burmistrzem Szprotawy i jego gościem”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 września br., o godz. 18.00, w sali 111, I piętro Szprotawskiego Domu Kultury, w obowiązującym reżimie sanitarnym.
czytaj dalej

16 września br. urząd czynny do godz. 14.30

W środę, 16 września br., Urząd Miejski w Szprotawie czynny będzie od godz. 7.00 do 14.30. Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej

Każdy przypadek zaśmiecania, będzie zgłaszany Policji!

W ostatni weekend na terenie Gminy Szprotawa miał miejsce haniebny proceder wyrzucania śmieci do lasu. Dzięki obywatelskiej postawie jednego z naszych mieszkańców, zdjęcia z numerem rejestracyjnym samochodu, którym przewożono śmieci, zostały przekazane Policji. Właściciela czeka teraz surowa kara.
czytaj dalej

Szprotawa niezmiennie gra dla lubuskich dzieci, więc podziel się kroplą krwi!

W ostatnim dniu września odbędzie się kolejna szprotawska zbiórka krwi. Zainicjowana przez burmistrza Mirosława Gąsika akcja pomocy najmłodszym pacjentom lubuskich szpitali doczekała się kolejnej edycji. Na wszystkich, którzy oddadzą krew, czeka niespodzianka.
czytaj dalej

Na rzecz rewitalizacji szprotawskiej kolei

Burmistrz Mirosław Gąsik, w ramach działań na rzecz taniej, przyjaznej i bezpiecznej gminy, lobbuje przywrócenie autobusowych i kolejowych połączeń komunikacyjnych w naszej gminie. Rządowy program „Kolej Plus” oraz złożone projekty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego mogą pomóc w realizacji zadania.
czytaj dalej

Wodno-kanalizacyjna niespodzianka

8 września br., burmistrz Mirosław Gąsik, w siedzibie Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji przywitał nową Prezes Zarządu Spółki Jolantę Dobrowolską. Podczas spotkania omówione zostały również plany inwestycyjne na najbliższe lata.
czytaj dalej

Mieszkańcy Szprotawy dostaną odstraszacze na dziki

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza posiadaczy gruntów znajdujących się na terenie miasta Szprotawa do bezpłatnego odbioru preparatu odstraszającego dziki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 281

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL