Logo: Szprotawa

Aktualności

Uchwały dla trzeciego sektora – skonsultuj!

Burmistrz Szprotawy ogłasza adresowane do organizacji pozarządowych konsultacje przepisów prawa miejscowego, które potrwają od 4 do 11 października 2019 r.
czytaj dalej

Wszystkiego najlepszego dla 100-letniej szprotawianki

W otoczeniu rodziny i najbliższych pani Irena Tomaszewska ze Szprotawy świętowała, 1 października, swoje setne urodziny. Z życzeniami, kwiatami oraz prezentem odwiedzili szanowną jubilatkę Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz Wiceprzewodniczący Rady Andrzej Skawiński.
czytaj dalej

II Szprotawski Zlot Food Trucków

Wszystkich miłośników ulicznego jedzenia burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza do Szprotawy. W pierwszy weekend października, w dniach 5 i 6, w centrum miasta pojawi się kilka mobilnych restauracji.
czytaj dalej

„NAUKA DLA CIEBIE” – ogólnopolska wygrana SP1 ze Szprotawy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nauka dla Ciebie” zorganizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i finalistom odbyła się 19 września w auli CNK w Warszawie.
czytaj dalej

Legnicka z nawierzchnią z kostki brukowej

Sezon na inwestycje drogowe trwa. Kolejna ulica w Szprotawie została oddana do użytku.
czytaj dalej

Przy cmentarzu w Szprotawie powstają dwa parkingi

Trwają prace przy budowie dwóch parkingów przy cmentarzu komunalnym w Szprotawie. Do tej pory zmotoryzowani odwiedzający groby swoich bliskich musieli zostawiać samochody na prowizorycznym parkingu, który przy ulewnych deszczach zmieniał się w błotnisty plac.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 4 października  2019 r., o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się XIV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Komisje Rady Miejskiej

Informacja o posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Dziękujemy za nowy dach!

Dzięki wsparciu instytucji zewnętrznych i prywatnych sponsorów lubuska perełka architektoniczna została ocalona dla przyszłych pokoleń. Sprzyjające warunki atmosferyczne oraz dobra współpraca z Wykonawcą inwestycji pozwoliły na szybką i sprawną realizację prac.
czytaj dalej

Szprotawski plan dla rozwoju komunikacji rowerowej

24 września br. w sali rycerskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone koncepcji rozplanowania sieci ścieżek i tras rowerowych na terenie Gminy Szprotawa.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 240

Miasta partnerskie