Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

„A ty mi śpiewaj i graj” w SP Wiechlice

W Szkole Podstawowej Wiechlicach oraz w szkołach filialnych w Długiem, Siecieborzycach i Lesznie Górnym realizowany jest projekt „A ty mi śpiewaj i graj…”, w którym udział biorą uczniowie wraz z całymi rodzinami. Aktywizacja uczestników wpłynie korzystnie na poprawę relacji w rodzinie, pomoże odbudować więzi rodzinne, wzajemne zrozumienie oraz pozwoli na zaspokojenie potrzeb dzieci w zakresie bezpieczeństwa i emocji.
Głównym celem projektu jest rozwój osobisty dzieci, budowanie harmonii emocjonalnej i rozbudzanie kreatywności. Jest to program wspierający rozwój dzieci i młodzieży w wieku 3-16 lat, oparty na praktyce sztuki.
W ramach projektu, 25 maja br. w Szkole Filialnej w Długiem odbyło się rodzinne spotkanie. Uczniowie wraz z zaproszonymi rodzicami i dziadkami wspólnie śpiewali piosenki, łącząc muzykę różnych pokoleń. Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania wszystkim znanego utworu pt. „Gdzie strumyk płynie z wolna”. Rodzice i dziadkowie chętnie przyłączyli się do śpiewania. Podczas spotkania nie zabrakło również takich utworów jak „Wszyscy Polacy” czy „Przez twe oczy zielone”. Z racji zbliżającego się Dnia Matki, dzieci przygotowały również małą niespodziankę. Uczniowie klas I-III wykonali piosenki dla swoich mam oraz wręczyli własnoręcznie zrobione upominki i laurki. Poprzez wspólne muzykowanie rodzice i dziadkowie mieli okazję przypomnieć sobie utwory być może już częściowo zapomniane, jednak wszystkim dobrze znane. Spotkanie to było okazją do integracji dziadków, rodziców i dzieci oraz wspólnej zabawy. 
 
 
Więcej na stronie: http://www.sudlugie.pl/

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa