Logo: Szprotawa

Kalendarium

4 czerwca 1804: Powódź w Szprotawie

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Kajaki bez barier

Spływy kajakowe są znakomitym pomysłem, z którego mogą korzystać osoby w każdym wieku. To przyjemna forma spędzania czasu wolnego połączona z aktywnością fizyczną. Od teraz, w Szprotawie, z kajaków mogą korzystać osoby niepełnosprawne oraz osoby bojące się kontaktu z wodą.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
 
Osoby niepełnosprawne oraz osoby odczuwające lęk przed zbiornikami wodnymi mogą liczyć na asekurację ratowników WOPR Żagań podczas spływu rzeką Szprotawa.
Dzięki zaangażowaniu Pana Stanisława Jeżewskiego, zainteresowani, którzy chcieliby skorzystać z takiej formy opieki WOPR, mogą zgłaszać się w punkcie przystankowym „Szprotawa – Ogrodowa – Meta” przy kawiarni Parkowa w celu ustalenia terminu oraz warunków opieki podczas spływu.
 
Przypomnijmy!
Przygodę z kajakiem po rzece Szprotawa, na odcinku ok. 10 km, można rozpocząć w miejscowości Cieciszów, a zakończyć w szprotawskim Parku Jordanowskim, przy ul. Ogrodowej. Na odcinku tym powstało 7 przystani kajakowych. Przystanie składają się z pomostów z pokładami lub schodami zejściowymi oraz rynnami do opuszczania kajaków. Dodatkowo przystań kajakowa nr 1 w Cieciszowie i nr 5, przy ulicy Ceglanej w Szprotawie wyposażone zostały w ławo-stoły. Natomiast przy przystani kajakowej nr 2, przy elektrowni w Wiechlicach oraz nr 6, przy SZWiK w Szprotawie przygotowano place do odpoczynku. W miejscach tych kajakarze mają do dyspozycji altanę, ławo-stoły, grilla, wyznaczone palenisko do ogniska.
Operacja realizowana była w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Stowarzyszenie Wzgórza Dalkowskie.
 
 
Zapraszamy na niezwykłą przygodę spływem kajakowym „Kajakiem po rzece Szprotawa”.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt