Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Zaczynamy odliczanie do Święta Gminy 2018

Michał Szpak oraz zespół Sumptuastic to gwiazdy tegorocznego Święta Gminy, które obchodzić będziemy 25 oraz 26 sierpnia. Dożynki, które odbędą się w ramach dwudniowej imprezy, zorganizowane zostaną wspólnie z partnerskim miastem Spremberg. Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich, przy ulicy 3-go Maja.
Sobotnia część imprezy rozpocznie się o godz. 10.00 kajakarskimi potyczkami na rzece Szprotawa, których organizatorem jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Rejonowy w Szprotawie. Następnie w szranki staną najsilniejsi szprotawianie, podczas zawodów Strong Man o Puchar Burmistrza Szprotawy. W klimacie HIP HOP, dla młodzieży, zagrają zespoły: Idyla Vinyla oraz Antone & The Gang Band. O 20.30 koncert MICHAŁA SZPAKA. Po koncercie rozpocznie się dyskoteka, która potrwa do późnych godzin nocnych.
 
Niedziela to impreza pod nazwą „Poznanie polsko- niemieckich tradycji dożynkowych”, na którą gmina Szprotawa otrzymała dofinansowanie w kwocie blisko 8,5 tys. EUR. O godzinie 9.00 Burmistrz Józef Rubacha powita gości ze Sprembergu i zapozna z najciekawszymi zabytkami Szprotawy.
O godz. 13.00, tradycyjnie w intencji rolników, odprawiona zostanie msza święta w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wielbicieli barwnych korowodów zapraszamy, po nabożeństwie, na Plac Kościelny, z którego ruszy korowód w kierunku błoni. Nasi zachodni sąsiedzi przebrani będą w stroje ludowe i rycerskie nawiązujące do bogatej tradycji miasta Spremberg. Atrakcją korowodu będzie także parada motocykli Klubu Moto Szprotawa.
Na błoniach, pierwszym punktem programu będzie Obrzęd Chleba w wykonaniu zespołu „Gościeszanka”. Następnie odbędzie się część artystyczna, czyli śpiewy i tańce w wykonaniu ludowych zespołów z Polski i Niemiec.Podczas uroczystości będzie miała miejsce również prezentacja wieńców dożynkowych oraz stoisk sołeckich. Najpiękniejszym przyznane zostaną atrakcyjne nagrody.Sołtys Nowej Koperni Anita Sztubecka oraz Rada Sołecka zapraszają na polsko- niemiecki turniej dożynkowy, podczas którego przeprowadzone zostaną konkurencje wymagające solidnego zgrania się i współpracy.
Od 18.30 zapraszamy na zabawę z zespołami: Nadija i Maczo. O godzinie 21.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu SUMPTUASTIC.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w Święcie Gminy!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa