Logo: Szprotawa

Aktualności

Termin płatności

Przypominamy! Termin płatności za roczne użytkowanie wieczyste gruntu upływa dnia 31.03.2016 r.
czytaj dalej

Podziękowania

Zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Uczniak” w 2015 r. osiągnęli wiele sukcesów sportowych na arenach krajowych i międzynarodowych. Osiągnięcia te, to wynik osobistego zaangażowania zawodników jak i pomoc ze strony samorządów, instytucji sportowych i sponsorów. 
Zawodnicy i działacze ULKS „Uczniak” przekazali Burmistrzowi Szprotawy serdeczne podziękowania za osobiste zaangażowanie i pomoc w realizacji marzeń umożliwiających uprawianie lekkiej atletyki  i osiągania dobrych wyników.  Wraz z podziękowaniami burmistrz otrzymał medal wykonany przez Lubuskie Zrzeszenie LZS z okazji  jubileuszu 70-lecia.
czytaj dalej

Drogie Panie!

Z okazji Dnia Kobiet
składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzę, abyście Panie zawsze doświadczały
wdzięczności za swe poświęcenie i oddanie,
uznania za sukcesy, podziwu za mądrość i urodę oraz szacunku za odwagę
czynienia dobra w trudnej rzeczywistości. 
Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy
czytaj dalej

Komunikat

W związku z wyjazdem na szkolenie, Zastępca Burmistrza Paweł Chylak w sprawach mieszkaniowych będzie przyjmować mieszkańców we wtorek, 8 marca br., od godz. 14:00 do 15:00.
czytaj dalej

WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że właśnie wystartowaliśmy z nową stroną internetową. Atrakcyjna szata graficzna, czytelność i wyjątkowa funkcjonalność całego serwisu to atuty naszej nowej witryny.
czytaj dalej

Nowy odcinek "Wiadomości z Ratusza"

W najnowszym odcinku "Wiadomości z Ratusza" Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zaprasza wszystkie Panie na wspólne świętowanie 8 marca, na godz. 18.00 do sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury. Wystąpi znany krakowski bard i poeta Paweł Orkisz wraz z zespołem.
czytaj dalej

II Ultramaraton Nowe Granice w Zielonej Górze

27 lutego szprotawska drużyna biegowa pod nazwą „Drużyna Chrobrego” z powodzeniem wzięła udział w II Ultramaratonie Nowe Granice w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Polsko-Niemiecka współpraca w Klubie Abstynenta

29 lutego odbyło się w Szprotawie polsko-niemieckie spotkanie osób uzależnionych. Uczestnicy zapoznali się ze strukturami instytucji wspomagających uzależnionych w Niemczech i w Polsce oraz podzielili się doświadczeniami zwalczania nałogów.
czytaj dalej

„Szaleństwo pana Jourdain”... po spektaklu

26 lutego br. w Szprotawskim Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu pt. „Szaleństwo pana Jourdain” w wykonaniu grupy teatralnej „Marionetka”, działającej już od ośmiu lat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego pod opieką pani Małgorzaty Skawińskiej.
czytaj dalej

III Międzyszkolny Turniej Kulinarny za nami

W dniu 24.02.2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbył się już po raz trzeci Międzyszkolny Turniej Kulinarny pod hasłem: „Zdrowe odżywianie – zdrowy styl życia”, skierowany do uczniów klas III gimnazjum. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Szprotawy.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa