Logo: Szprotawa

Kalendarium

22 listopada 1488: początek oblężenia Szprotawy przez wojska węgierskie

Aktualności

Nowa e-usługa dla Szprotawian

Przeglądanie, weryfikacja oraz dokonywanie płatności on-line w zakresie podatków to idea nowego sytemu ePodatki. W Urzędzie Miejskim w Szprotawie udostępniony został już program, dzięki któremu sprawy opłat lokalnych będzie można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu.
Usługa ePodatki umożliwi Państwu całodobowy, bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o posiadanych wobec gminy zobowiązaniach finansowych. Użytkownik posiadający indywidualne konto na platformie, którym może być zarówno osoba prawna jak i fizyczna – posiadająca zobowiązania podatkowe w gminie Szprotawa, może przeglądać, weryfikować i dokonywać płatności on-line podatków i opłat lokalnych za pośrednictwem Internetu. Informacje są synchronizowane na bieżąco, a przeglądanie konta jest możliwe w każdej chwili i w każdym miejscu, uwarunkowane tylko dostępem do Internetu.
 
Korzystanie z platformy ePodatki dla Gminy Szprotawa wymaga podjęcia następujących kroków:
 
Krok 1 – rejestracja
Dostęp do platformy ePodatki można uzyskać na dwa sposoby.Pierwszą możliwością jest założenie konta na platformie poprzez podanie swoich danych (imię, nazwisko, adres email, hasło), akceptację regulaminu do pobrania oraz polityki prywatności do pobrania. Potwierdzeniem otrzymania przez urząd poprawnie aktywację konta, a po aktywacji konta, zaproszenia do odwiedzenia urzędu celem weryfikacji tożsamości (pokój nr 12, I piętro).
Drugim sposobem na uzyskanie dostępu do platformy ePodatki jest założenie konta poprzez wykorzystanie platformy ePUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), pod warunkiem posiadania profilu zaufanego. Jeśli osoba nie posiada Profilu Zaufanego, można go założyć na stronie obywatel.gov.pl. W tym przypadku nie będzie konieczności potwierdzania swojej tożsamości w urzędzie.
 
Krok 2 – wizyta w Urzędzie Miejskim w Szprotawie
Po założeniu konta na platformie (bezpośrednio przez stronę ePodatki) do urzędu przyjdziesz tylko raz w dogodnym dla Ciebie terminie – my potwierdzimy Twoją tożsamość. Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć hasła, aby zachować poufność danych. My ze swej strony gwarantujemy bezpieczeństwo i poufność przesyłania danych (algorytm szyfrujący RSA), gdy będą one wywoływane.
 
Krok 3 - korzystanie z systemu
Bez wychodzenia z domu, z kawiarenki internetowej, albo z innego miejsca na świecie - o każdej porze dnia, czy w święto - za pośrednictwem Internetu przeglądaj wszystkie informacje o Twoich podatkach i opłatach, którymi urzędnicy dysponują tylko w godzinach pracy urzędu. Nie ma już konieczności odwiedzania urzędu, bo decyzje, terminy płatności i bieżące naliczenia są przystępnie i czytelnie objaśnione oraz w przejrzysty sposób zaprezentowane. A płatności dokonasz również bez wychodzenia z domu – w wygodnej, elektronicznej formie – wtedy kiedy chcesz.
 
W systemie można sprawdzić należności pozostałe do opłacenia i terminy płatności oraz w nieskrępowany sposób można przejrzeć i zweryfikować informacje, na podstawie których naliczane są podatki i opłaty.
 
Korzyści:
  • bezpośredni nieograniczony czasem dostęp do bieżącej, indywidualnej informacji o wszystkich należnościach i terminach,
  • oszczędność czasu, papieru i kosztów korespondencji pocztowej,
  • czytelny i przejrzysty sposób prezentacji danych, logiczna struktura,
  • łatwy dostęp do informacji o sposobie naliczenia podatków i opłat – możliwość szybkiego zgłoszenia i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości,
  • prosty i tani sposób aktywacji konta – formularz elektroniczny i tylko jedna wizyta w urzędzie (weryfikacja zgłoszonych danych), lub platforma ePUAP. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa