Logo: Szprotawa

Kalendarium

11 lipca 1597: Cesarz Rudolf odnawia Szprotawie herb miejski

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Z partnerską wizytą w Gevelsbergu

10-12 maja br. trzyosobowa delegacja władz samorządowych Szprotawy wzięła udział w uroczystościach jubileuszu 15-lecia współpracy Gevelsbergu oraz włoskiego miasta Butery.
W uroczystościach jubileuszowych, które miały miejsce w Gevelsbergu, uczestniczyli przedstawiciele Szprotawy, Butery, Vendome oraz władze samorządowe i mieszkańcy Gevelsbergu.
Centralnym punktem uroczystości była sobotnia Komisja Partnerska, podczas której burmistrz Mirosław Gąsik oraz radni Beata Jakowicka i Janusz Biliński złożyli jubilatom życzenia kolejnych wspaniałych jubileuszy oraz nieustannego wzmacniania przyjaźni łączącej miasta. Podczas przemówień włodarze czterech miast nawiązali do historii partnerstwa, przywołali osoby i wydarzenia, nierozerwalnie związane z rozwojem współpracy. Podkreślali jak ważne jest pielęgnowanie relacji opartych na wzajemnym poznaniu, akceptacji, otwartości i wspólnym działaniu.Spotkanie było kolejnym dowodem na to, że miasta Szprotawa, Gevelsberg, Vendome i Butera łączy prawdziwa przyjaźń oraz, że należą do tej samej społeczności jaką jest Unia Europejska.
 
Niejednokrotnie też mogliśmy się przekonać, że możemy liczyć na naszych przyjaciół z Gevelsbergu. Gdy latem w 1997 roku Szprotawę dotknęła klęska powodzi, to właśnie oni jako pierwsi pospieszyli z pomocą przekazując środki finansowe, uzyskane z publicznej zbiórki na naprawę szkód. Ich wsparcie to również pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje, dary dla szprotawskiego szpitala, straży pożarnej i innych gminnych instytucji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Z partnerską wizytą w Gevelsbergu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt