Logo: Szprotawa

Aktualności

Godziny otwarcia

W piątek, 25 marca 2016 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny do godziny 14.00.
czytaj dalej

II posiedzenie Rady Gospodarczej

17 marca odbyło się II posiedzenie Rady Gospodarczej Gminy Szprotawa. Podczas spotkania członkowie Rady mieli ponownie wybrać przewodniczącego, gdyż p. Zbigniew Czmuda po krytycznych głosach dwóch przedsiębiorców dotyczących sposobu wyboru członków zrezygnował ze sprawowanej funkcji. Jednak po dyskusji, która wywiązała się podczas posiedzenia i słowach zachęty padających ze strony pozostałych w Radzie przedsiębiorców, pan Z. Czmuda zdecydował się na pozostanie w Radzie i dalsze jej przewodzenie. W Radzie pozostał również p. Jacek Wcisło.
czytaj dalej

Program 500 + w Gminie Szprotawa

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach „Programu 500+” wydawane będą od 17.03.2016 r. w OPS przy ul. Krasińskiego 23, w OPS przy ul. Sienkiewicza 5 oraz w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Klienta.
 
czytaj dalej

Porozmawiajmy – spotkanie burmistrza z mieszkańcami

W piątek, 18 marca, w Szprotawskim Domu Kultury odbyło się coroczne, otwarte spotkanie burmistrza Józefa Rubachy z mieszkańcami Szprotawy. Spotkanie miało charakter podsumowujący rok 2015 oraz największą szprotawską inwestycję pn. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”.
czytaj dalej

Cotygodniowe spotkania z mieszkańcami

W poniedziałek, 21 marca 2016 r. w związku z zaplanowanym urlopem, burmistrz Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami. W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie zastępca burmistrza Paweł Chylak.

Opłaty cmentarne

W związku z zarządzaniem cmentarzami komunalnymi w Gminie Szprotawa przez Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry Sp. z o. o., wszelkie formalności związane z regulacją płatności związanych z opłatami cmentarnymi, należy dokonywać w biurze Zarządcy w kaplicy cmentarnej w Szprotawie przy ul. Warszawskiej.
czytaj dalej

Komunikat

Burmistrz Szprotawy informuje, że w dniach 21-27.03.2016 r. odbędzie się strzelanie z użyciem amunicji bojowej. Szczegółowe terminy w załączeniu.
czytaj dalej

WIADOMOŚCI Z RATUSZA 4/2016

Zapraszamy do obejrzenia nowego wydania programu telewizyjnego "Wiadomości z Ratusza".
czytaj dalej

Lubuski Festiwal Piosenki „Scena Młodzieżowa”

W środę, 16 marca 2016 r. w sali widowiskowej SzDK odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Scena Młodzieżowa” .- To były najlepsze eliminacje, w jakich miałem zaszczyt uczestniczyć  od ubiegłego roku - tymi słowami rozpoczął odczytywanie werdyktu jury, Maciej Sławny z RCAK w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Lubuskie ma plan inwestycyjny i czeka na opinie

Zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby zaangażowane w sprawy gospodarcze naszego regionu do przesyłania uwag do Projektu Planu Inwestycyjnego i Promocji Gospodarczej Województwa Lubuskiego. Program to mocne uderzenie w kierunku przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego. Do dnia 31 marca 2016 r. trwają konsultacje dokumentu.
 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL