Logo: Szprotawa

Aktualności

Rocznica katastrofy smoleńskiej

W szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej oddajemy hołd wszystkim ofiarom. 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska.
czytaj dalej

Światowy Dzień Służby Zdrowia

Z  okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia burmistrz Józef Rubacha składa uznanie i wdzięczność wszystkim pracownikom instytucji ochrony zdrowia za ciężką i pełną poświęceń pracę na rzecz drugiego człowieka. 
czytaj dalej

FESTYN „DOBRY JAK CHROBRY”

W piątek, 15 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza wszystkich – już po raz czwarty- do marszobiegu i biegu promującego  zdrowy styl życia.
czytaj dalej

„500 bus” w Szprotawie

W ramach akcji promocyjno-informacyjnej programu „500+”  specjalnie oznakowanym busem, służby Wojewody Lubuskiego pojadą do wszystkich gmin województwa lubuskiego.
czytaj dalej

Konkurs ofert rozstrzygnięty

4 kwietnia 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie:
czytaj dalej

„Brzydkie Kaczątko” najładniejsze

Praca "Brzydkie Kaczątko" H.Ch.Andersena wykonana przez dzieci ze szprotawskiej biblioteki wygrała w konkursie wojewódzkim!
czytaj dalej

Wywozu odpadów wielkogabarytowych

Podajemy terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych z terenu całej gminy. Wywóz odpadów jest darmowy dla mieszkańców. Więcej informacji o akcji podamy w odrębnych ogłoszeniach.  
 
czytaj dalej

Zaproszenie na spotkanie

Podsumowanie dwuletniej pracy szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego  oraz nabór na członków RDPP Gminy Szprotawa II kadencji to główne tematy otwartego spotkania, które odbędzie się 21 kwietnia br.
czytaj dalej

Nabór do projektu „Dialog Współpracy Obywatelskiej”

Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” w partnerstwie z Europejskim Centrum Rozwoju Lokalnego ogłasza nabór do projektu pn. „Dialog Współpracy Obywatelskiej”. Projekt otrzymał wsparcie ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” w 2016 roku.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY SENIORÓW

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szprotawie niedługo będzie obchodził dziesięciolecie swojego powstania. Powstał dzięki ludziom aktywnym, którym zależało na seniorach, na pobudzeniu ich do działania, na umożliwieniu realizacji marzeń i zainteresowań trudnych do realizacji w okresie pracy zawodowej.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL