Logo: Szprotawa

Aktualności

30 lat samorządności

Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego oraz jubileuszu samorządności w Polsce.
czytaj dalej

Od czerwca płatny parking

Uwaga Mieszkańcy, od 1 czerwca przywrócona zostaje strefa płatnego parkowania, zawieszona w marcu z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne. Tym samym wznowiona zostaje kontrola strefy związana z uiszczaniem stosownych opłat.
 
 
czytaj dalej

Dla wszystkich Mam!

 „Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie" (M. Wańkowicz)
 
Z okazji dzisiejszego święta składam serdeczne życzenia wszystkim Mamom.
Życzę nieustającego zainteresowania i miłości Waszych dzieci.
Wielu wspólnych i radosnych dni oraz pogodnej przyszłości.

Pełniąca Funkcję Burmistrza
Ewa Gancarz
czytaj dalej

Uwaga przedsiębiorcy!

Przypominamy wszystkim przedsiębiorcom korzystającym z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, że w terminie ustawowym do 31 maja 2020  r. (niedziela) należy uiścić II ratę opłaty za korzystanie z zezwoleń w 2020 roku.
czytaj dalej

Umowa na realizację projektu partnerskiego podpisana!

Nowoczesna sala przyrodniczo-ekologiczna, ścieżka ekologiczna, czy paleopark to obiekty, które powstaną dzięki podpisanej 21 maja br., przez Pełniącą Funkcję Burmistrza Ewę Gancarz, umowie na realizację polsko-niemieckiego projektu pn. „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej

Szprotawianie szukają następcy Chrobrego

Niedawno obiegła Polskę informacja o tym, że najstarszy w kraju dąb szypułkowy „Chrobry” spod Szprotawy umarł, nie wytrzymując ran doznanych w wyniku podpalenia. Niektórzy mają jeszcze cień nadziei, że drzewo jednak wypuści liście. Przy tej okazji zrodziła się również dyskusja nad tym, jakim zabiegom należy poddać obumarły pomnik przyrody, by jego korpus (pień) przetrwał w całości kolejne wieki jako pamiątka. Pozostawienie ciężkich konarów mogłoby doprowadzić do jego rozerwania.
czytaj dalej

Wyróżnione bibliotekarki

Panie Julita Hofman i Anna Pelc, zatrudnione w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostały wyróżnione Dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gratulacje i wyrazy uznania dla obu pań składa Ewa Gancarz Pełniąca Funkcję Burmistrza.
czytaj dalej

Elektroniczny akt dla Ciebie

Od 21 kwietnia br., Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło w rozszerzonej wersji e-usługę, umożliwiającą wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego. Dzięki niej można uzyskać od ręki, wersję elektroniczną odpisu.
czytaj dalej

Przygotowanie do sezonu

W połowie maja br. specjalistyczna firma dokonała przeglądu i konserwacji nowej fontanny, przy Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie (budynek dawnego klasztoru Magdalenek). Po raz pierwszy fontannę uruchomiono w ub.r. Funkcjonuje ona w obiegu zamkniętym.
czytaj dalej

118 tys. dotacji na modernizację drogi dojazdowej do pól

W tym roku gmina zmodernizuje niecały kilometr drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie miejscowości Dzikowice. Umowę o dofinansowanie w tej sprawie podpisała Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz, 15 maja br.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 267

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt