Aktualności

ŚWIĘTO STRAŻAKÓW

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.
czytaj dalej

„WIWAT MAJ, TRZECI MAJ, DLA POLAKÓW BŁOGI RAJ!”

Dziś obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja  – pierwszej w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, spisanej i uchwalonej w 1791 roku przez Sejm Wielki konstytucji, która regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. 
czytaj dalej

2 MAJA DNIEM FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Tradycyjnie, tego dnia Polacy manifestują swoją narodową tożsamość poprzez wywieszenie flagi na zewnątrz. Pamiętajmy, by na naszych domach, balkonach czy w oknach z dumą powiewała polska Biało- Czerwona.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

1 maja to Święto Pracy zwane inaczej Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. Ustanowione zostało w 1890 roku, jako wyraz pamięci dla robotników z Chicago, których protest przeciwko niesprawiedliwemu ich traktowaniu został brutalnie stłumiony.
czytaj dalej

ZAKTUALIZOWANA MAPA JUŻ DOSTĘPNA !

Mapa Szprotawy i okolic, w tym sporej części Borów Dolnośląskich jest już dostępna nieodpłatnie w Punkcie Informacji Turystycznej w Szprotawie. Nowa zaktualizowana mapa to efekt niedawnej współpracy samorządów powiatu żagańskiego ze znanym Wydawnictwem „Plan” z Jeleniej Góry.
czytaj dalej

ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY

Od 1 maja we współpracy ze Związkiem Powiatowo-Gminnym Powiatu Żagańskiego i Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze uruchamiamy kolejną nową, oczekiwaną przez mieszkańców linię 110 Wiechlice - Szprotawa - Żagań - Żary, dzięki której dotrzemy bezpośrednio z Wiechlic i Szprotawy do Żar.
czytaj dalej

KOMUNIKAT: CZYSTE POWIETRZE

W związku z dniem wolnym od pracy, przypadającym 03.05.2024 r., punkt konsultacyjno-informacyjny "Czyste Powietrze" będzie czynny we wtorek, 30.04.2024 r., od godz. 12.15 do 15.00.
czytaj dalej

RAZEM ZMIENIALIŚMY SZPROTAWĘ!

Podziękowania dla Samorządowców.
 
czytaj dalej

FLINS - pomnik przyrody, który wita na ziemi szprotawskiej

FLINS to osobliwy głaz narzutowy o nieokreślonych do końca rozmiarach, bo jego część jest zagłębiona w ziemi. Odkrył go sto lat temu śląski botanik Theodor Schube, prekursor ochrony przyrody. Skała została objęta ochroną prawną jeszcze przed II wojną światową, a Schube zaliczył ją do jednego z najważniejszych pomników przyrody w dawnej rejencji legnickiej.
czytaj dalej

RUSZYŁA BUDOWA HALI SPORTOWEJ W LESZNIE GÓRNYM

Jeszcze parę lat temu nikt z mieszkańców nie wierzył, że w miejscowości powstanie tak pokaźny i nowoczesny obiekt sportowy, który wyposażony zostanie w boisko do gry w piłkę siatkową czy koszykową, trybuny oraz zaplecze socjalne z szatnią. Dziś, marzenia stają się faktem, o czym świadczy zamontowana już konstrukcja drewniana.   
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 457

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON