Aktualności

Ratujemy szprotawski ratusz. Kolejny etap renowacji dachu za nami

Zakończono prace w ramach III etapu remontu pokrycia dachu wraz z wymianą i wzmocnieniem elementów konstrukcji więźby dachowej. To kolejna część generalnego remontu dachu zabytkowego ratusza, którego mury skrywają ślady historii sięgające XIV wieku.
czytaj dalej

Azbestu coraz mniej. Proekologiczne działania w naszej gminie

Niebezpieczny azbest systematycznie znika ze szprotawskich dachów. Warto skorzystać z realizowanego w gminie programu, bo koszty demontażu, transportu i utylizacji azbestu są w 100% refundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Fundusz pokrywa również wymianę starych kopciuchów w ramach „Czystego Powietrza”.
czytaj dalej

Ważna zmiana w rozkładzie jazdy pociągów ze stacji Leszno Górne!

Od dzisiaj, tj. 15 listopada do 11 grudnia br. wprowadzona zostaje autobusowa komunikacja zastępcza na połączeniach kolejowych przejeżdżających przez stację w Lesznie Górnym. Czasowo zmienia się również rozkład jazdy pociągów.
czytaj dalej

SZPROTAWSCY UCZNIOWIE POTRAFIĄ PŁYWAĆ!!!

Dobiegła końca realizacja ogólnopolskiego programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” dofinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Realizatorem zadania było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Szprotawie.
czytaj dalej

Najzdolniejsi młodzi Szprotawianie!

Uczniowie szkół podstawowych - Maria Szymczak, Oliwia Prońko, Antonina Sierańska, Maksymilian Wciórka, Antonii Dąbski i Hubert Połulski oraz uczniowie szkół średnich - Luiza Tylawska i Michał Sul to najzdolniejsi Szprotawianie, którzy otrzymali stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskie Talenty.
czytaj dalej

O edukacji mniejszości narodowych

29 października br. radni Rady Miejskiej w Szprotawie wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy naszą gminą a Małomicami  w zakresie prowadzenia grup międzyszkolnych nauki religii dla uczniów wyznania greckokatolickiego oraz nauki języka mniejszości narodowej. Zajęcia realizuje Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach.
czytaj dalej

POROZMAWIAJ Z NOTARIUSZEM

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza mieszkańców naszej gminy to skorzystania z porad prawnych, podczas odbywającego się tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada Dnia Otwartego Notariatu. To wyjątkowa okazja, by uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla obywateli obszarach prawa.
czytaj dalej

Ratujemy ruiny „ewangelika”

W maju tego roku gmina stała się właścicielem ruin kościoła pw. Bożego Miłosierdzia, na terenie których obecnie prowadzone są badania archeologiczne zmierzające do odrestaurowania tego miejsca. 
czytaj dalej

Świętujemy Niepodległą!

Życzenia Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika.
czytaj dalej

Komputery w ramach „Grantu PPGR”

Trwają prace związane z udziałem w konkursie Cyfrowa Gmina – „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”, w ramach którego gmina ubiega się o dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci i uczniów pochodzących z rodzin pegeerowskich.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 339

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON