Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Mobilność nauczycieli w ramach programu ERASMUS+

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie w ramach programu europejskiego Eramus+ Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej przystąpiła do projektu „Sięgnij gwiazd – od potrzeb do marzeń”. Dwunastu nauczycieli różnych specjalności odbyło szkolenia językowe i metodyczne, finansowane ze środków UE w Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Malcie.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z wyjazdem służbowym Zastępca Burmistrza Paweł Chylak nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami podczas dyżuru, 9 października br. Od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie Burmistrz Józef Rubacha.
czytaj dalej

Handel przed szprotawskim cmentarzem

Przedsiębiorcy zainteresowani handlem towarami związanymi z Dniem Wszystkich Świętych mogą wpłacać wadium w wysokości 50 zł, aby wziąć udział w przetargu na dzierżawę stanowisk handlowych. Termin mija 18 października br.
czytaj dalej

Równać Szanse 2017 – spotkanie informacyjne

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie naboru wniosków w ramach Konkursu Regionalnego "Równać Szanse 2017", które odbędzie się 10 października br., o godz. 17.15, w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Szprotawie. 
czytaj dalej

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola” zakończona

Od połowy września br. funkcjonariusze szprotawskiej Straży Miejskiej gościli w szkołach i przedszkolach z akcją edukacyjna pn. „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”.
czytaj dalej

Straż Miejska ostrzega: NIE PAL ŚMIECI!

Straż Miejska w Szprotawie przypomina wszystkim mieszkańcom i właścicielom nieruchomości z terenu Gminy Szprotawa o bezwzględnym zakazie spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w instalacjach grzewczych budynków.
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej nr 5430 podaje harmonogram strzelań z użyciem amunicji bojowej w dniach 9 - 15 października br. 
czytaj dalej

Komunikat

Informacja o stanie zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków na terenie gminy Szprotawa.
 
czytaj dalej

Składowisko w Kartowicach

W czwartek, 5 października br. na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego odbyło się spotkanie z wiceprezesem firmy SUEZ, przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz władzami samorządowymi, którego celem było omówienie tematów w zakresie działań podejmowanych przez spółkę SUEZ oraz przyszłości składowiska w Kartowicach.
czytaj dalej

Uwaga Mieszkańcy Wiechlic!

Zgodnie z przyjętym harmonogramem gminnych inwestycji, od 3 października br., miały ruszyć prace modernizacyjne parkingu przy ulicy Brzozowej w Wiechlicach. Niestety, pomimo ponawianych próśb, parking ciągle zajęty jest przez samochody prywatnych właścicieli, co uniemożliwia ekipie budowlanej wejście na teren budowy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 113

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa