Aktualności

BadaMY MAMY

Powiat Żagański wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia  oraz 105. Kresowym Szpitalem Wojskowym w Żaganiu przy wsparciu Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Żaganiu, organizuje już w najbliższą sobotę piknik zdrowia.
czytaj dalej

PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH NA DALSZY ROZWÓJ NASZEJ GMINY

Dzięki hojnemu wsparciu z budżetu Województwa Lubuskiego już wkrótce ruszamy z kolejnymi projektami ubogacającymi i rozwijającymi szeroko pojętą infrastrukturę naszej gminy. Dotacje przeznaczone zostaną na budowę Parku Narodów w Wiechlicach, bazy sportowej w LO, rewitalizację elewacji ratusza oraz budowę dróg na wsiach.
czytaj dalej

„SAMOOBRONA KOBIET – ZAUFAJ WOJSKU” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. W Szprotawie, warsztaty z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbędą się 24 i 25 czerwca br., w godz. 10.00 – 13.30, w Paleoparku przy ulicy Niepodległości. Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej

SESJA RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

Informujemy, że w środę, 24 maja 2023 r., o godz. 10.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbędą się obrady LIX sesji  Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
 
czytaj dalej

KOMUNIKAT

Publikujemy harmonogram posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

FANTASTYCZNE WYNIKI NASZYCH PODCZAS XXII MITYNGU LEKKOATLETYCZNEGO

XXII Ogólnopolski Mityng Chrobrego im. Bolesława Chrobrego i Ottona III, który odbył się 14 maja br., na Stadionie Miejskim w Szprotawie, obfitował w rewelacyjne wyniki wychowanków ULKS Uczniak. Przyjrzyjmy się poszczególnym konkurencjom.
czytaj dalej

NASZ WÓZ STRAŻACKI USUWA SKUTKI ROSYJSKIEGO BOMBARDOWANIA

Pod koniec ubiegłego roku, w czwartym już konwoju ze Szprotawy do Ukrainy, obok zebranych przez mieszkańców darów, przekazany został również samochód terenowy oraz wóz strażacki z drabiną. Sprzęt ten bierze teraz udział w akcji usuwania zniszczeń spowodowanych rosyjskimi nalotami w Umaniu.
czytaj dalej

ŻYJ ZDROWO, NA SPORTOWO! PODPISANA UMOWA NA BUDOWĘ NAWODNIENIA BOISKA W WITKOWIE

15 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z firmą Perfect Grass S.C. z Prusic na budowę nowoczesnego systemu nawadniania boiska piłkarskiego na terenach wiejskich. Inwestycja możliwa jest dzięki dofinasowaniu z budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

NA BRZOZOWEJ I KLONOWEJ PRACA WRE

Prace przy budowie dróg w Wiechlicach idą pełna parą. Już niedługo mieszkańcy Wiechlic będą mogli korzystać z nowoczesnej sieci komunikacji drogowej, w postaci nowych ulic, chodników, przejść dla pieszych czy ścieżek rowerowych.
czytaj dalej

UMOWA NA BUDOWĘ SALI REKREACYJNEJ PODPISANA!

16 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z firmą ZISICO Sp. z o.o. ze Szprotawy na budowę sali rekreacyjnej w Szprotawce. Inwestycja możliwa jest dzięki 150 tys. zł wsparcia unijnego otrzymanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 411

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON