Logo: Szprotawa

Aktualności

Drogi w Siecieborzycach nabierają kształtów

Trwa budowa dwóch dróg dojazdowych w Siecieborzycach, na które gmina pozyskała dofinansowanie ze środków Województwa Lubuskiego. Prace budowlane przebiegają szybko i bez zakłóceń.
czytaj dalej

Będzie fotoradar dzięki zaangażowaniu mieszkańców

Już wkrótce nowoczesny fotoradar uspokoi ruch i poprawi płynność w ciągu drogi krajowej nr 12, na wysokości Dziećmiarowic i Wiechlic. Urządzenie pozyskane zostało dzięki ogromnej inicjatywie i aktywności mieszkańców.
czytaj dalej

Właściciele obiektów niemieszkalnych sami muszą podpisać umowę na odbiór śmieci

Od 1 stycznia 2021 r. nieruchomości niezamieszkałe zostają wyłączone z gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na mocy Uchwały Nr XXIV/170/2020 Rady Miejskiej w Szprotawie (Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego z 2019 r., poz. 2296).
czytaj dalej

Nowa energia dla Chrobrego

Piotr Ciołka stanął na czele spółki Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry.
czytaj dalej

Burmistrz gościem Radia Zachód

O szprotawskich inwestycjach drogowych w Radiu Zachód.
czytaj dalej

Witków wkrótce z asfaltowymi drogami

Trwają prace budowlane w miejscowości Witków. Już wkrótce powstaną tam trzy bezpieczne i komfortowe drogi, o które od dawna starali się mieszkańcy wsi.
czytaj dalej

Badania Klimatu Rowerowego #BKR2020

Jak ważnym tematem jest rozwój ścieżek rowerowych w naszej gminie, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego Szprotawa przystąpiła do akcji Badania Klimatu Rowerowego 2020. Wyniki ankiety posłużą stworzeniu jeszcze lepszej koncepcji poprawy warunków korzystania z jednośladów.
czytaj dalej

Likwidujemy kopciuchy!

Od kilku lat walczymy o czyste powietrze dla Szprotawy, sukcesywnie likwidując kopciuchy w komunalnych budynkach mieszkalnych i zastępując je piecami gazowymi. Na walkę ze smogiem, co roku gmina przeznacza kilkadziesiąt tysięcy złotych.
czytaj dalej

Podpisane umowy na budowę dróg w Siecieborzycach

5 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał dwie umowy o dofinansowanie, ze środków budżetu Województwa Lubuskiego, modernizacji dróg dojazdowych w Siecieborzycach. Zawarta została również umowa z Wykonawcą robót budowlanych.  Podpisanie umów uzależnione było od uzyskania  wsparcia finansowego.
czytaj dalej

Zdrowo i sportowo

Uczniowie ze szkół podstawowych w Szprotawie oraz Wiechlicach mają coraz lepsze warunki do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Rozpoczęte w okresie wakacyjnym prace związane z przebudową trzech boisk sportowych zostały zakończone, udostępniając młodzieży nowoczesne i wielofunkcyjne miejsca służące wspieraniu i poprawie kondycji fizycznej. Co ważne, inwestycje te, w przeszło 99 % zrealizowane zostały ze źródeł zewnętrznych, pochodzących ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 291

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL