Aktualności

Kolejny nabór za nami

Zakończył się już drugi nabór na członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa II kadencji, wybieranych spośród przedstawicieli podmiotów pozarządowych. Organizacje miały cały miesiąc na zgłaszanie swoich kandydatów, ponieważ nabór trwał on od 25 kwietnia do 25 maja br.
 
 
Zgłoszono następujące kandydatury:
-  p. Zenona Piwtorak ze Stowarzyszenia Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku,
-  p. Regina Korzeniowska ze Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „PODARUJ RADOŚĆ”.
 
Zgodnie z uchwałą Nr XLIX/367/2014 RM w Szprotawie z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie określenia trybu powoływania oraz organizacji i trybu działania Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa, zmienionej uchwałą Nr XXIII/147/2016 RM w Szprotawie z dnia 26 lutego 2016 r., Radę powinno utworzyć: dwóch przedstawicieli Rady Miejskiej, dwóch przedstawicieli Burmistrza Szprotawy oraz czterech przedstawicieli sektora pozarządowego.
 
W zaistniałej sytuacji nabór nie został rozstrzygnięty i zachodzi obawa, że Rada nie podejmie swej działalności na kolejną kadencję. Burmistrz Józef Rubacha, który od początku był inicjatorem i zwolennikiem działania tego organu na terenie naszej gminy, uważa jednak, że należy dać jeszcze szansę trzeciemu sektorowi. Po wakacjach, podczas dorocznego spotkania z organizacjami, sprawa utworzenia Rady na II kadencję zostanie omówiona szczegółowo. << Ogłoszenie Burmistrza Szprotawy ws. zakończenia naboru>>

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON