Aktualności

Jubileusz za nami

Uroczyście  i radośnie delegacja ze Szprotawy świętowała jubileusz 20-lecia partnerstwa Szprotawy i Sprembergu, który miał miejsce 10 sierpnia br., w Sprembergu.
Na początek, w barwnym korowodzie burmistrzowie obu miast, radni, zespoły, organizacje przeszli  ulicami miasta w kierunku rynku, gdzie stała główna scena. Podczas oficjalnego powitania burmistrz Mirosław Gąsik wraz z radnymi wręczyli burmistrz Christine Herntier prezent z okazji jubileuszu.
 
Strona niemiecka przygotowała bardzo interesujący program. Koncerty na kilku scenach, występy licznych zespołów, ogromny jarmark, a na koniec zabawa i pokaz sztucznych ogni. Wśród stoisk nie zabrakło szprotawskiego akcentu -  naszą gminę promowali państwo Jan i Wiesława Wróblewscy z pasieki „Debora” oraz pan Zbigniew Czmuda, właściciel pięknego Pałacu w Wiechlicach. Dodatkowo pan Czmuda ufundował nagrodę w konkursie organizowanym podczas jubileuszu - pobyt weekendowy w pałacu, dla 2 osób.
 
Jednym z głównych punktów programu było uroczyste odsłonięcie murala, na którym artyści polscy i niemieccy uwiecznili najbardziej charakterystyczne dla obu miast zabytki. Mural ten będzie odtąd nie tylko ciekawostką turystyczną Sprembergu, ale przede wszystkim symbolem istniejącej współpracy i przyjaźni.
 
Kolejnym ważnym punktem było popołudniowe, kulturalne spotkanie koło wieży Bismarcka. Wystąpiły nasze szprotawskie zespoły: „Dojrzałe Kłosy” i „Sunniaki”; rozegrano kuriozalne zawody o puchar przechodni oraz wręczono podziękowania dla panów Antoniego Mrozka oraz Güntera Schimacka, za ich wkład w partnerstwo. Na znak przyjaźni posadzono drzewo i odsłonięto tablicę pamiątkową.
 
25-lecie współpracy partnerstwa świętować będziemy w 2024 roku, tym razem w Szprotawie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON