Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Firma Wiązar System oficjalnie otwarta!

12 września br., w siedzibie szprotawskiego oddziału odbyło się uroczyste otwarcie spółki Wiązar System. Pierwsze produkty – wiązary dachowe – firmy z polskim kapitałem w czerwcu opuściły hale produkcyjne.
W uroczystości oficjalnego otwarcia zakładu uczestniczył burmistrz Mirosław Gąsik, który przekazując wraz z Starostą Żagańskim Henrykiem Janowiczem na pamiątkę obraz szprotawskiego ratusza zapewnił właścicieli firmy o wsparciu ze strony samorządu i gotowości szerokiej współpracy i pomocy. Obaj samorządowcy podkreślili ogromną rolę firmy w rozwoju szprotawskiej gospodarki.
W zakładzie działa już linia produkcyjna, na której wytwarzane i montowane są wiązary dachowe oraz prefabrykowane ściany szkieletowe wraz z oknami, wykorzystywane do budowy domów drewnianych. Stosowana tam technologia pozwala na wyprodukowanie ok. 120 gotowych domów w cyklu rocznym. Finalne produkty charakteryzują się wysoką trwałością, są energooszczędne i ekologiczne. W budowę zakładu oraz zakup linii technologicznej, maszyn oraz oprogramowania IT spółka zainwestowała blisko 7 mln zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL