Logo: Szprotawa

Kalendarium

5 czerwca 2008: Konserwator zabytków wpisuje do rejestru szprotawskie odcinki Wałów Śląskich

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Dziękujemy za nowy dach!

Dzięki wsparciu instytucji zewnętrznych i prywatnych sponsorów lubuska perełka architektoniczna została ocalona dla przyszłych pokoleń. Sprzyjające warunki atmosferyczne oraz dobra współpraca z Wykonawcą inwestycji pozwoliły na szybką i sprawną realizację prac.
- Z radością informuję, że dobiegła końca renowacja dachu szprotawskiego ratusza – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Przeprowadzenie remontu możliwe było dzięki wsparciu życzliwych osób. Niezawodni okazali się przedsiębiorcy działający na terenie gminy. Wsparcia udzielili Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz spółka Zakłady Usługowe Zachód. Inwestycję zrealizowaliśmy również przy pomocy finansowej Województwa Lubuskiego oraz Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wszystkim zaangażowanym w projekt z całego serca dziękuję za udzieloną pomoc!
 
Do robót remontowych przystąpiono dosłownie w ostatniej chwili, ponieważ w ich trakcie okazało się, że poszczególne elementy dachu oraz cała jego konstrukcja były w o wiele gorszym stanie niż wskazywały na to ekspertyzy. W ramach zrealizowanych prac ściągnięte zostało pokrycie dachowe z południowego  skrzydła budynku ratusza. Zabezpieczone, wzmocnione oraz zaimpregnowane środkami przeciwogniowymi oraz przeciwgrzybowymi zostały krokwie oraz pozostałe elementy więźby dachowej. Ułożona została membrana dachowa oraz łaty i kontrłaty. Na koniec zamontowano nową dachówkę mieszaną. Remont na północnym skrzydle ratusza to pierwszy etap renowacji całego dachu budynku.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć jak przebiegał remont dachu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Dziękujemy za nowy dach!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt