Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

„NAUKA DLA CIEBIE” – ogólnopolska wygrana SP1 ze Szprotawy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nauka dla Ciebie” zorganizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i finalistom odbyła się 19 września w auli CNK w Warszawie.
Projekt pomocy edukacyjnej „Bryłkorotation” przygotowany przez uczniów i nauczycieli szprotawskiej podstawówki zdobył uznanie jurorów, którzy wyłonili pięciu laureatów ze wszystkich zgłoszonych drużyn. Oprócz prestiżowego tytułu, SP1 otrzymała nagrodę finansową w wysokości 6000 zł, zestaw pomocy dydaktycznych i gier, a uczniowie z grupy projektowej wrócili z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo grupa 50 uczniów uczestniczyła w dwudniowej, bezpłatnej wycieczce do Warszawy. Młodzi wynalazcy z grupy projektowej prezentowali zwiedzającym i pracownikom Centrum Nauki Kopernik stworzoną samodzielnie pomoc, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie kreatywnym podejściem do tematu. Projekt umożliwia pokazanie kilku eksperymentów, m.in. powstawania figur obrotowych, iluzji optycznych, animacji poklatkowej czy tunelu powietrznego. Zarówno dla prezentujących, jak i zwiedzających było to ogromne przeżycie, a może dzięki zdobytym doświadczeniom i emocjom znajdą się wśród nich przyszli wielcy wynalazcy?
 
Burmistrz Mirosław Gąsik serdecznie gratuluje uczniom i nauczycielom zaangażowanym w projekt, dziękuje za kreowanie pozytywnego wizerunku gminy i życzy dalszych sukcesów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt