Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Pierwszy „Podwieczorek z Burmistrzem Szprotawy i jego gościem” za nami

17 października br., odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Podwieczorek z Burmistrzem Szprotawy i jego gościem”, poświęcone aktualnej sytuacji w naszej gminie. Gościem honorowym czwartkowego podwieczorku był Starosta Żagański Henryk Janowicz.
Spotkanie, zorganizowane przez Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzeja Stambulskiego, rozpoczęło się od wysłuchania krótkiego reportażu zrealizowanego przez TVP 3 Gorzów, w którym burmistrz mówił o projektach pozytywnie zmieniających oblicze zadłużonej Szprotawy. Po prezentacji rozpoczęła się dyskusja pomiędzy zebranymi w sali kameralnej Szprotawskiego Domu Kultury. Mieszkańcy sygnalizowali przede wszystkim problemy związane z jakością usług i poziomem opieki oferowanej przez szprotawski szpital. Dopytywali o inwestycje drogowe oraz aktualną sytuację w szprotawskiej oświacie. Starosta Żagański przedstawił zadania inwestycyjne, jakie powiat zamierza zrealizować na terenie Gminy Szprotawa w najbliższym czasie.
 
Podkreślał ogromną rolę dobrej i bezkonfliktowej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi województwa, powiatu oraz gminy przyczyniającą się do realizacji wielu zadań, które podnoszą poziom życia mieszkańców. Szeroko omówił także sytuację oraz organizację sytemu opieki zdrowotnej na terenie powiatu. Burmistrz oraz Przewodniczący RM pochwalili się osiągnięciami obecnej kadencji, jak chociażby nowo wybudowanymi drogami na terenach wiejskich i w mieście, remontem dachu ratusza, pozyskaniem 20 milionowego dofinansowania na remonty głównych arterii komunikacyjnych Szprotawy czy  uruchomieniem nowych połączeń autobusowych.
 
- Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przyjęli moje zaproszenie na spotkanie – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Cieszy mnie, że zaproponowana przeze mnie luźna forma spotkania przy kawie i ciastku spotkała się z ciepłym przyjęciem z Państwa strony. W przyjaznej i spokojnej atmosferze mogliśmy porozmawiać o osiągniętych sukcesach, ale też o palących problemach dotykających naszą gminę.
 
Przychylając się do życzenia zgromadzonych mieszkańców następne spotkanie, w identycznej formule, zorganizowane zostanie na początku przyszłego roku. Zachęcam Państwa do składania propozycji, kto znany i lubiany mógłby być gościem kolejnego czwartkowego podwieczorku z Burmistrzem Szprotawy. Już dzisiaj zapraszam do licznego udziału w spotkaniu i gorącej dyskusji. Do zobaczenia!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt