Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

30 nowych miejsc powstanie w szprotawskim żłobku

W przyszłym roku 30 nowych miejsc uruchomionych zostanie w żłobku przy ulicy Rolnej. Zadanie „Maluch w Aktywnej Rodzinie”, współfinansowane ze środków unijnych, realizowane jest w partnerstwie z Fundacją Porozumienie Wzgórz Dalkowskich.
By wspierać młodych rodziców i umożliwiać im powrót do pracy utworzone zostaną dodatkowe miejsca w szprotawskim żłobku. Obecnie placówka dysponuje 68 miejscami, jest to jednak niewystarczająca ilość w stosunku do zgłaszanego zapotrzebowania. Projekt zakłada remont pomieszczeń przy ulicy Rolnej, w wyniku którego powstaną nowa bawialnia, szatnia, pomieszczenie socjalne oraz toalety. Do opieki nad dziećmi zatrudnione zostaną opiekunki. Gmina Szprotawa uczestniczy w realizacji zadania w zakresie wynajmu pomieszczeń, rekrutacji uczestników, promocji oraz wsparcia finansowego dla inwestycji.  
 
- Podjąłem współpracę ze Wzgórzami Dalkowskimi na rzecz realizacji projektu wspierającego powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. Możliwość oddania małego dziecka pod fachową opiekę jest niejednokrotnie podstawowym warunkiem  podjęcia aktywności zawodowej przez rodziców korzystających z urlopów macierzyńskich czy wychowawczych, jak również przez osoby nieaktywne zawodowo. Szprotawska strefa inwestycyjna oferuje coraz więcej miejsc pracy dla kobiet jak i mężczyzn. Dlatego podejmuję i wspieram wszelkie działania, by nasze miasto było przyjazne rodzinom i aktywne gospodarczo. Taki model wpływa na podniesienie poziomu życia i wzrost zamożności mieszkańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt