Logo: Szprotawa

Aktualności

VIII Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski&Gintrowski

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza na VIII Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski&Gintrowski, organizowany we współpracy ze Szprotawskim Domem Kultury.
W tym roku konkurs zostanie objęty honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Starosty Powiatu Żagańskiego, Burmistrza Szprotawy, 11 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego, Gazety Lokalnej.
Dzisiaj wydaje nam się szczególnie ważne, aby wracać do twórczości artystów, którzy uczyli mądrego i odpowiedzialnego patriotyzmu. Takimi bardami byli Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski, których utwory chcemy ocalić od zapomnienia. Termin konkursu również nie jest przypadkowy, ponieważ łączy się z tragicznymi wydarzeniami ogłoszenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.
 
Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół z powiatu żagańskiego. Wykonawca prezentuje w konkursie dwa utwory, z których przynajmniej jeden musi pochodzić z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, natomiast drugi może należeć do repertuaru innych wykonawców, ale powinien reprezentować gatunek muzyczny należący do kategorii piosenki literackiej.
 
Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 13 grudnia 2019 r., od godziny 9:00, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie, przy ul. Niepodległości 7. Koncert laureatów odbędzie się tego samego dnia o godz. 13:00.

Szczegóły (regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa) znajdują się na stronie: http:/loszprotawa.pl

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa