Aktualności

Komunikat - strzelania na poligonie

Komendant Jednostki Wojskowej 5430 informuje, że w dniach 1 – 7 maja br. na terenie JW 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

XVIII Mityng Chrobrego i Ottona III

Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Uczniak" w imieniu organizatorów i współorganizatorów zaprasza sympatyków lekkiej atletyki na XVIII Mityng im. Bolesława Chrobrego i Ottona III, który odbędzie się 13 maja 2017 r., o godz. 10.40, na Stadionie Miejskim przy ulicy Sobieskiego 68 w Szprotawie.
czytaj dalej

Ruszył nabór wniosków „Działaj Lokalnie”

Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” ogłasza konkurs grantowy w ramach X Edycji Programu „Działaj Lokalnie” 2017 rok.
czytaj dalej

Jubileuszowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkół w Wiechlicach spotkały się drużyny walczące o zwycięstwo ze znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania I pomocy oraz umiejętności jazdy na rowerze. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej  Filia w Długiem, w kategorii gimnazjów – Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach.
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje, że w związku z pracami na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody.
czytaj dalej

Wielka Liga Czytelników

21 kwietnia br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie odbył się wojewódzki półfinał ogólnopolskiej akcji „Wielka Liga Czytelników”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic.
czytaj dalej

Konkurs „Mój portret władcy”

Szprotawski Dom Kultury we współpracy z PKO BP Szprotawa ogłaszają konkurs plastyczny pn. "Mój portret władcy".
czytaj dalej

2 maja - wywieś flagę

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zachęca wszystkich mieszkańców do wywieszania flagi - symbolu państwa polskiego, przypominającego o naszej narodowej tożsamości.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z wyjazdem służbowym, Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami w poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r. W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie zastępca burmistrza Paweł Chylak.

 
czytaj dalej

Wspólnie obchodzimy majowe święta

Burmistrz Szprotawy oraz Szprotawski Dom Kultury zapraszają na wspólne świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON