Aktualności

Premiera w Szprotawie

W piątek, 2 grudnia br., o godz. 16.00 w Szprotawskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci „Zimowy koncert Stwora Głodomora”.
czytaj dalej

Ceny wody i ścieków bez zmian

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje, że przedłużono o kolejny rok obowiązywanie dotychczasowych taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Dni Świętego Marcina w ZS im. Wojska Polskiego

22 -24 listopada 2016 r. w Zespole Szkół przy ulicy Sobieskiego obchodzono Dni Świętego Marcina. Pomysłodawczynią projektu była pani Nora Küchler– praktykanta z Uniwersytetu w Cottbus, studentka polsko – niemieckiej pracy socjalnej.
czytaj dalej

Miejska Biblioteka w Szprotawie w czołówce

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie uzyskała wysokie, II miejsce w województwie w Rankingu Bibliotek. 
czytaj dalej

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

29 listopada 2016 r. Burmistrz Szprotawy ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Spotkania dla przedsiębiorców

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla… osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 7 grudnia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wielkopolskim.
czytaj dalej

„Nie tylko Folk” – koncert Fajnej Ferajny

W piątek, 25 listopada Zespół Fajna Ferajna zagrał koncert jubileuszowy pn. „Nie tylko Folk”. W tym toku mija 15 lat od momentu założenia grupy przez Krzysztofa Boczniewicza.
czytaj dalej

LISTOPADOWE POSIEDZENIE RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

W piątek, 25 listopada br. spotkali się szprotawscy radni na XXXIV sesji Rady Miejskiej. Oprócz stałych punktów porządku obrad sesji określonych w Statucie Gminy, w porządku obrad znalazły się informacje na temat zwrotu podatku akcyzowego zawartego w paliwie rolniczym w 2016 roku za okres od 1 lutego do 31 lipca 2016 r. oraz o realizacji zadań z zakresu wykonywanych prac melioracyjnych na terenie gminy za okres 11 miesięcy roku bieżącego. 
czytaj dalej

W przedświątecznej atmosferze

Już 10 grudnia 2016 r., na placu przed ratuszem odbędzie się II Parafialny Jarmark Bożonarodzeniowy. Jego organizatorem jest Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szprotawie, wspierana przez Urząd Miejski w Szprotawie oraz Szprotawski  Dom Kultury. 
czytaj dalej

Festiwal Przedszkolaków już za nami

Pierwszy Gminny Festiwal Artystyczny Przedszkolaków pod patronatem Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy okazał się pięknym debiutem artystycznym najmłodszych szprotawian.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON