Aktualności

Dobiegły końca konsultacje, czas na uchwały

Za nami konsultacje projektów dwóch uchwał gminnych, dla których inicjatorem jest Burmistrz Szprotawy. Na najbliższej, październikowej sesji projekty zostaną poddane pod obrady Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Przedszkolaki z wizytą na budowie

Dzieci z Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona w Szprotawie nie mogą doczekać się przeprowadzki do nowego obiektu. Odwiedziły plac budowy. Wizyta dostarczyła im wiele radości.
czytaj dalej

Koniec z dziurami w Biernatowie

3 km zmodernizowanej drogi, poprawa infrastruktury drogowej oraz dojazdu do domów i pól to korzyści jakie osiągną mieszkańcy Biernatowa w wyniku realizacji inwestycji dotowanej ze środków budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Długiem

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje, że w czwartek, 19 października br.,  w związku z awarią rurociągu przesyłowego nastąpiła przerwa w dostawie wody w miejscowości Długie.
 
czytaj dalej

Rajd Baja Inter Cars w Szprotawie!

Kto zostanie Mistrzem Polski w rajdach cross country? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższy weekend 21-22 października br. Na pewno nie będzie łatwo, bo trasy wokół Szprotawy i Żagania są długie i wymagające, podobnie jak październikowa, deszczowa pogoda.
czytaj dalej

Darmowe porady specjalisty ZUS

Informujemy, że 8 listopada 2017 r., w godzinach od 9.00 do 13.00, w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Szprotawie przyjmować będzie doradca emerytalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
czytaj dalej

E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje.
czytaj dalej

Dla naszych Seniorów

W poniedziałek, 16 października w Szprotawskim Domu Kultury Zastępca  Burmistrza Paweł Chylak oficjalnie otworzył uroczyste obchody Gminnego Tygodnia Seniora. Na ręce Zenony Piwtorak Przewodniczącej SzUTW,  złożył kwiaty oraz życzenia, w imieniu Burmistrza Szprotawy.
Podczas gali z radosnym i pełnym uśmiechu koncertem, dedykowanym seniorom wystąpiły przedszkolaki ze szprotawskich przedszkoli. Na zakończenie seniorzy otrzymali kwiatki własnoręcznie wykonane przez dzieci.
Życzymy wszystkim Seniorom długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha oraz radości w przeżywaniu jesieni życia.
Radosnego świętowania!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: Dla naszych Seniorów

Szprotawscy nauczyciele świętowali w Gorzowie

Nauczyciele ze szprotawskich szkół zostali wyróżnieni podczas Wojewódzkiej Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z rąk wojewody Władysława Dajczaka oraz Kuratora Oświaty Ewy Rawy odebrali nagrody i odznaczenia.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON