Aktualności

Utrudnienia dla kierowców na ulicy Miłosza

Rozpoczęła się budowa wodociągu w ciągu ulicy Miłosza w Szprotawie. Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje o utrudnieniach w ruchu kołowym, które potrwają do końca kwietnia br.
czytaj dalej

Mieszkańcy wsi Długie!

Samorządowy Zakład Komunalny w Niegosławicach informuje, że z uwagi na planowane prace, w dniu 19 kwietnia br.,w godz. 7.00-13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody. Prosimy o zaopatrzenie się na ten czas w wodę.
czytaj dalej

Komunikat: strzelania na poligonie

Komendant Jednostki Wojskowej 5430 informuje, że w dniach 17 - 23.04.2017 r., na terenie jednostki odbywać się będą strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Życzenia wielkanocne od Burmistrza Szprotawy.

Zapraszamy Mieszkańców do obejrzernia filmu i wysłuchania życzeń od Burmistrza Szprotawy.
czytaj dalej

„Rękodzieło Wielkanocne” w SzDK

Szprotawski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac wielkanocnych pn. „Rękodzieło Wielkanocne”. Prace podziwiać można do 18 kwietnia, w holu głównym SzDK.
czytaj dalej

Bajki dzieciom

Inspektorzy Straży Miejskiej gościli w Przedszkolu Komunalnym nr 1 z Oddziałem Żłobkowym w Szprotawie w ramach Ogólnopolskiej akcji „Mali Czytelnicy”.
czytaj dalej

Czytaj o nas w prasie

Czy można było stworzyć inny model sieci szkół? Jak będą funkcjonować szprotawskie placówki od 1 września? Odpowiedź na te pytania, a także wiele innych faktów o reformie oświatowej w Gminie Szprotawa znajdziecie Państwo w piątek, 14 kwietnia br. na łamach Gazety Regionalnej.
Zapraszamy do lektury.
czytaj dalej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 r. To okazja do przypomnienia ofiary, jaką za naszą Ojczyznę złożyli Polacy w 1940 r. Cześć ich pamięci oddaje Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha.
czytaj dalej

Lubuski Lider Biznesu 2017

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza do udziału w IX edycji konkursu pn. „Lubuski Lider Biznesu 2017”, promującego firmy województwa lubuskiego.
czytaj dalej

Nowe wydanie Biuletynu UM

Od środy, 12 kwietnia br., w Urzędzie Miejskim, a także na terenie całego miasta, w kioskach i sklepach można nabyć nowy, bezpłatny numer Biuletynu Urzędu Miejskiego.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON