Aktualności

Uwaga Mieszkańcy Długiego!

Zgodnie z informacją otrzymaną od Samorządowego Zakładu Komunalnego w Niegosławicach oraz Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żaganiu nr NS:HK/122/687/2017 z dnia 22 września 2017 r., Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informują, że od dnia 22.09.2017 r. do odwołania woda dostarczana siecią wodociągową nie nadaje się do spożycia i do celów gospodarczych, może być używana wyłącznie do spłukiwania urządzeń sanitarnych.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z pilnym wyjazdem służbowym, Burmistrz Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami podczas dyżuru,  25 września br.
czytaj dalej

Komisje RM w Szprotawie

Informacja o posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W środę, 27 września 2017 r., o godzinie 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XLV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie. Publikujemy porządek obrad.
czytaj dalej

ZDROWY I SMACZNY POCZĘSTUNEK DLA SZPROTAWIAN

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie w wyjątkowy sposób uczcili jubileusz 65- lecia istnienia placówki. W czwartek, 21 września, w samo południe, na szprotawskim Rynku przygotowali kanapkę o długości 65 metrów.
czytaj dalej

Postaw na rower!

Burmistrz Szprotawy zachęca do wspierania kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu promującą ekologiczne formy mobilności. ETZT odbywa się każdego roku w dniach 16-22 września. Jego kulminacyjnym punktem jest organizowany 22 września Dzień bez samochodu.
czytaj dalej

Umowa na dokumentację projektową na budowę kanalizacji sanitarnej w Henrykowie podpisana

24 sierpnia br. Dariusz Gusta Prezes Zarządu Spółki Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja podpisał umowę z przedstawicielami Zakładu Projektowo-Usługowego „PROFIT” z Zielonej Góry na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Henryków.
czytaj dalej

VII posiedzenie Rady Gospodarczej Gminy Szprotawa

19 września br. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Gospodarczej Gminy Szprotawa.  Podczas spotkania omówione zostały tematy: stawki podatkowe na rok 2018, pomoc de minimis dla przedsiębiorców, współpraca gospodarcza Szprotawa/Spremberg oraz kontynuacja cyklu promującego kształcenie zawodowe.
czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z Przedszkola pod Dębami przed ratuszem wypuściły do nieba baloniki z marzeniami.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Mobilny punkt ZUS w Szprotawie

Z inicjatywy Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy już wkrótce w Urzędzie Miejskim w Szprotawie uruchomiony zostanie okresowy mobilny punkt usług doradcy emerytalnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Żarach.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON