Aktualności

KOROWÓD KULTUR I FOLKLORU

18 czerwca br. ulicami Szprotawy przeszedł barwny korowód z okazji jubileuszu 20 – lecia współpracy Szprotawy i Gevelsbergu.
Organizatorami korowodu był Burmistrz Szprotawy oraz Zespół Szkół w Wiechlicach pod kierunkiem  dyrektora Pani Cecylii Brodzińskiej.
Wzięły w nim udział władze gminy Szprotawa, miasta Gevelsberg oraz Butery, Radni Rady Miejskiej w Szprotawie, Sołtysi  gminy Szprotawa, młodzież miasta Gevelsberg, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół przy ul. Sobieskiego 58, Zespół Szkół w Wiechlicach, Specjalny Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie, Przedszkole Komunalne Nr 1, Przedszkole Komunalne Nr 2, Przedszkole Komunalne Nr 3, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Henrykowie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach, Klub Motocyklowy MOTO Szprotawa, Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Szprotawie, Orkiestra Wojskowa Żagań.
 
Korowód podzielony był na trzy części. W I odbyła się prezentacja państw uczestniczących w obchodach jubileuszu, a więc Niemiec, Polski, Włoch i Francji oraz Gminy Szprotawa; dokonali jej uczniowie z Przedszkola nr 3 „Pod Dębami”, Przedszkola nr 2,  szkoły podstawowej  i gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 w Szprotawie,  a także członkowie Uniwersytetu III Wieku oraz  Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Pozostali uczestnicy korowodu, a więc uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym, Siecieborzycach i Długiem, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wiechlicach, Przedszkola nr 1, szkoły podstawowej i gimnazjum z Zespołu Szkół w Wiechlicach oraz z Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Henrykowie zaprezentowali w części II mniejszości narodowe, a w części III korowodu – regiony Polski. Paradę urozmaicił występ grupy z Gevelsbergu, która zaprezentowała cztery narodowe tańce. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta mieli okazję  obejrzeć także trojaka śląskiego, oberka czy taniec górali czadeckich oraz posłuchać repertuaru Woskowej Orkiestry z Żagania. Atrakcją korowodu była parada motocykli z klubu Moto Szptotawa. Chętni mieszkańcy mogli skorzystać z zaproszenia członków grupy do przejażdżki na Błonia Szprotawskie, gdzie odbywała się dalsza część obchodów Dni Szprotawy.
 
Korowód wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców oraz gości.  Był też doskonałą okazją do zacieśnienia dotychczasowych kontaktów z zaprzyjaźnionymi ze Szprotawą miastami oraz do nawiązania nowych.
 
Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób. Jego koordynatorem była Iwona Hajduk z Zespołu Szkół w Wiechlicach, która opracowała scenariusz korowodu; oprawą muzyczną zajął się Krzysztof Boczniewicz wraz z Pawłem Chełskim, a zdjęcia możemy oglądać dzięki Krzysztofowi Zdebelakowi. Korowód prowadziła Anna Ciołka oraz Kamila Kloc, która opracowała także tekst w wersji niemieckiej. Uczestników korowodu mogliśmy podziwiać również dzięki wsparciu wicedyrektora ZS w Wiechlicach Ewy Dudek, Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem Janusza Górskiego oraz nauczycieli ze wszystkich placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON