Aktualności

Polsko-Niemieckie „Święto Ziemniaka” w PK 1 w Szprotawie

18 października br. grupa niemieckich dzieci wraz ze swoimi opiekunami z przedszkola ASF ze Sprembergu gościła na dorocznym „Święcie Ziemniaka” zorganizowanym w PK 1 w Szprotawie przez Dyrektor Annę Ciołka oraz Koordynatora Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie Jakuba Borynę.
czytaj dalej

O Szprotawie w TVP3

Dobre informacje dla mieszkańców Szprotawy i okolic. W Podstrefie Szprotawa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pojawił się pierwszy inwestor. To firma Nord. W fabryce napędów pracę znajdzie kilkaset osób.
czytaj dalej

Z podwórka na stadion – zwycięstwo uczniów SP1

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie po raz kolejny biorą udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
czytaj dalej

NORD W SZPROTAWIE, UMOWA PODPISANA!

We wtorek, 24 października br., w Urzędzie Miejskim w Szprotawie, podczas konferencji prasowej z udziałem władz miejskich, przedstawicieli spółki Nord, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz lokalnych mediów podpisana została umowa sprzedaży nieruchomości pomiędzy Gminą Szprotawa, a Nord Systemy Napędowe Sp. z o.o.
Gminę reprezentował Burmistrz Józef Rubacha, a spółkę Nord Agnieszka Tront-Stefańczuk, pełnomocnik firmy.
czytaj dalej

Uroczyście dla Seniorów

W imieniu Burmistrza Szprotawy, Zastępca Burmistrza Paweł Chylak, na ręce Haliny Kowczyk Przewodniczącej PZERiI, złożył kwiaty oraz życzenia dla wszystkich szprotawskich seniorów podczas obchodów Gminnego Tygodnia Seniora.
czytaj dalej

Remont mostu nad kanałem Młynówka

23 października br. Zarząd Spółki Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja podpisał z firmą VECTOR Monika Małyniak z Henrykowa umowę na wykonanie remontu mostu żelbetowego nad kanałem Młynówka w obrębie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Młynarskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Ciepły i zdrowy dom cz. III

Co zrobić, aby nasz dom był ciepły, mieszkanie w nim było przyjemnością, a rachunki jakie płacimy za ogrzewanie były niższe? Odpowiedzi na te pytania będą mogli Państwo znaleźć w cyklu artykułów, które przygotuje zespół doradców energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje, że 23 października br. w wyniku awarii poniemieckiego wodociągu na skrzyżowaniu  Pl. Komuny Paryskiej i Młynarskiej nastąpiła przerwa w dostawie wody dla mieszkańców zamieszkałych przy ul. Kościuszki 2 - 22 oraz 48 - 56. 
czytaj dalej

Strażacy apelują o rozwagę!

Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców, właścicieli i zarządców obiektów o regularne usuwanie zanieczyszczeń z przewodów kominowych. Skutki pożaru sadzy mogą być bardzo poważne, a w ostatnim czasie w naszej gminie występują coraz częściej. W województwie lubuskim w okresie niecałych dwóch miesięcy doszło do około 250 pożarów sadzy w kominach.
czytaj dalej

W sezonie grzewczym

Każdego roku w naszej gminie mają miejsce zdarzenia związane z zatruciem tlenkiem węgla. Bardzo często czad nie ma związku z pożarem, wynika z niewłaściwej eksploatacji budynku, urządzeń i instalacji grzewczych. Burmistrz Szprotawy przypomina zasady bezpieczeństwa.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON