Aktualności

Militarny bieg z przeszkodami w Szprotawie. Zapisz się dzisiaj

„WAR RACE od cywila do żołnierza” pod patronatem Burmistrza Szprotawy odbędzie się 2 września br., na byłym Lotnisku Wojskowym Szprotawa-Wiechlice. Wojskowy klimat zapewnią nie tylko bunkry i hangary pamiętające czasy II Wojny Światowej, ale także żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, którzy wezmą udział w budowie przeszkód oraz w samym biegu. Inspektor  Wojsk Specjalnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP również objął patronatem honorowym imprezę.
czytaj dalej

Propozycje do BO tylko do końca lipca

Do najbliższego poniedziałku, tj. 31 lipca  br., mieszkańcy gminy mogą zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do nadsyłania swoich pomysłów i propozycji na przygotowanych formularzach.
czytaj dalej

Mamy wykonawcę Przedszkola „Pod Dębami”

W wyniku trzykrotnie ogłaszanego postępowania przetargowego w końcu udało się wyłonić wykonawcę robót budowlano-montażowych Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie. Umowa podpisana.
czytaj dalej

Szprotawa bliżej Kaukazu

Flaga Szprotawy po raz kolejny zawisła na jednym z najwyższych szczytów gór Kaukazu - Kazbek 5047 m n.p.m., 17 lipca 2017, o godz. 9:45. To ostatni, mocny akcent niełatwej wyprawy „Expedition Sky is the limit” w składzie: Arkadiusz Dybiec, Anna Kożuch, Sebastian Agafiti i Krzysztof Sabaciński ze Szprotawy.
czytaj dalej

Coraz więcej inwestorów w Szprotawie

Przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej,  położonej w Wiechlicach,  nr 280/120 o pow. 1.5096 ha, który odbył się 10 lipca br.,  został rozstrzygnięty. Wyłoniono nabywcę - firmę Wiązar System, z którą gmina podpisała umowę sprzedaży, w dniu 19 lipca br. Nabywca planuje budowę zakładu produkcyjnego oraz utworzenie nowych miejsc  pracy.
czytaj dalej

Aktualne informacje o świadczeniach rodzinnych i 500+

Już 1 października 2017 rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem świadczeń rządowych „Rodzina 500+” należy złożyć wniosek. Można to już zrobić od 1 sierpnia br.
czytaj dalej

Złoty Oskar Stachnik

W niedzielę, 23 lipca br., podczas 24. Mistrzostw Europy U20 w Grosseto we Włoszech, szprotawianin Oskar Stachnik zdobył złoty medal w rzucie dyskiem.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z urlopem zastępcy burmistrza Pawła Chylaka informujemy, że w poniedziałek, 24 lipca nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych. Zapraszamy 31 lipca br.
czytaj dalej

Święto Policji

Życzenia z okazji Święta Policji
czytaj dalej

Skontroluj swoje znamiona - akcja bezpłatnych badań dermatologicznych w Szprotawie

Już 1 sierpnia mieszkańcy Szprotawy będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion na swojej skórze.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON