Aktualności

ZGŁOŚ ZADANIE DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Trwa trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego. Do końca lipca mieszkańcy mają czas na składanie propozycji zadań do realizacji. We wrześniu odbędzie się głosowanie. Bieżący stan realizacji mozna monitorować w zakładce "DLA MIESZKAŃCÓW".
czytaj dalej

Uczniak w Halle

Od kilku lat zawodnicy Uczniaka startują  w  najlepiej obsadzonym mityngu rzutowym w Halle. Tegoroczny odbył się  21 i 22 maja. W  dwudniowych zmaganiach uczestniczyło 5 zawodników Uczniaka, osiągając  bardzo dobre wyniki. W rzucie dyskiem 1,75 kg Oskar Stachnik 98 zajął  bardzo dobre III miejsce z wynikiem 59.03.
czytaj dalej

NAJPIĘKNIEJ RECYTUJĄ W ZESPOLE SZKÓŁ W WIECHLICACH

Magdalena Ciołka (SP  Wiechlice) oraz Emilia Frątczak (Filia Siecieborzyce) – jedyne reprezentantki naszej gminy- otrzymały wyróżnienie na wojewódzkich eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
czytaj dalej

Informacja o posiedzeniach Komisji RM

23 i 24 maja 2016 r. w Biurze Rady Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędą się  posiedzenia Komisji Rady Miejskiej.
czytaj dalej

Komunikat o sesji

W środę, 25 maja 2016 r., o godz. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXVII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie. Publikujemy porządek posiedzenia:  
czytaj dalej

Szkoła muzyczna odkrywa talenty

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szprotawie zaprasza wszystkie dzieci, które chcą kształcić się muzycznie na badanie własnych predyspozycji. Badanie predyspozycji muzycznych odbędzie się w siedzibie PSM I stopnia w Szprotawie w następujących terminach: 
  • 23 maja 2016r. od godz. 16.00 – cykl 6-letni (dzieci w wieku  5 – 10 lat) 
  • 24 maja 2016r. od godz. 16.00 – cykl 4-letni (dzieci w wieku 8 – 16 lat)
czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu

Zgodnie z decyzją Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ze względu na zły stan murów kościelnych, ulica Plac Kościelny musi być wyłączona na czas nieokreślony z ruchu kołowego. Cały ruch będzie odbywał się ulicą Sądową.
czytaj dalej

27 maja urząd będzie nieczynny

W piątek, 27 maja 2016 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie nieczynny. Dzień ten będzie odpracowany w sobotę, 4 czerwca br., interesantów zapraszamy w godz. 7.00 – 15.00.

Magia sukcesu w szprotawskim gimnazjum

„Plus do sukcesu” - pod takim hasłem realizowano w tym roku szkolnym ogólnopolski program edukacyjny dla gimnazjalistów. Ciekawa innowacyjna koncepcja i założenia programowe akcji, zachęciły uczniów Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie do zaangażowania się w projekt.
 
 
I rzeczywiście było warto - nie tylko ze względu na atrakcyjne zajęcia realizowane w ramach projektu. Gimnazjaliści zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie na wykonanie plakatu, którego celem miało być zachęcanie rówieśników do realizacji swoich marzeń i celów. Zwycięska praca jest dziełem pięciu gimnazjalistów z klasy II: Zuzanny Zielonki, Wiktorii Jarzeńskiej, Magdy Sterniczuk, Igi Brojanowskiej i Marcina Stachury. „Emocji było dużo, bo całe przedsięwzięcie rozpoczęło się już w grudniu, a my naszą pracę wysłaliśmy dosłownie w ostatniej chwili, bo na tydzień przed zakończeniem projektu – więc nie do końca wierzyliśmy, że uda nam się osiągnąć sukces w głosowaniu Internautów, a potem – już w II etapie – że tak bardzo doceni nas profesjonalne jury powołane przez organizatora, bo konkurencja z całej Polski była naprawdę poważna… Ale daliśmy radę i naszym plakatem wygraliśmy zestaw fantastycznego sprzętu elektronicznego!”
 
Cała inicjatywa przyniosła dużo pozytywnych emocji, była też ciekawą propozycją poszerzenia zakresu pracy wychowawczej – projekt, do którego przygotowano komplet świetnych nowatorskich materiałów, scenariuszy, filmów w swoich założeniach zachęcał do poszukiwania i rozwijania własnych zainteresowań, uczył kreatywności, zachęcał do sięgania w różnych sytuacjach po niestandardowe rozwiązania. Sukces w konkursie jest dziełem całej szkoły, bo osób zaangażowanych w przedsięwzięcie było sporo: realizator zajęć p. Aleksandra Kaleta, opiekun techniczny i autor zdjęć p. Katarzyna Boryna, jak również wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni przyjaciele szkoły niezłomnie głosujący w Internecie na konkursowy plakat. Gratulujemy sukcesu!
 
Zwycięski plakat do pobrania.

Podwórko NIVEA 2016

Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lotnisko” i mieszkańcy Osiedla w Wiechlicach proszą o wsparcie i oddanie ważnych głosów w akcji „Podwórko NIVEA 2016”.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON