Aktualności

TVP3 Gorzów na prapremierze teledysku w Szprotawie!

W środę, 31 maja br. w przedszkolu nr 2 przy ulicy Parkowej w Szprotawie miała swoją prapremierę „Kołysanka”, piosenka którą Karolina Tuz napisała do wiersza Zofii Beszczyńskiej.
czytaj dalej

Brak chętnych do przebudowy przedszkola

29 maja br. minął termin składania ofert na przebudowę Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta.
 
czytaj dalej

Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego

Trwa czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego. Do końca lipca mieszkańcy mają czas na składanie propozycji zadań do realizacji. We wrześniu odbędzie się głosowanie. Bieżący stan realizacji można monitorować w zakładce "DLA MIESZKAŃCÓW".
czytaj dalej

Sukces młodych strzelców

Młodzież ze szprotawskiej LOK reprezentowała naszą gminę podczas Mistrzostw Województwa Lubuskiego w „Krosie Strzeleckim”, które odbyły się w Szlichtyngowej 27 maja br. Zawodnicy ze Szprotawy okazali się najlepsi w biegach indywidualnych, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.
czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Wszystkim Dzieciom,
tym małym i tym dużym,
w dniu Waszego święta, życzę dużo uśmiechu,
zdrowia, samych beztroskich i słonecznych dni.
Życzę także wielu sukcesów, rozwijania talentów
i realizacji wielkich pasji.
Niech Wasze marzenia się spełniają!
 
                                                                Józef Rubacha
                                                                 Burmistrz Szprotawy
czytaj dalej

XLI sesja Rady Miejskiej

W środę, 31 maja br. szprotawscy radni spotkali się na XLI sesji Rady Miejskiej. Podczas sesji Medalem za Zasługi dla Gminy Szprotawy odznaczono Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieborzycach oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Czuwamy nad bezpieczeństwem

Podczas kolejnego posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które miało miejsce 29 maja br., w ratuszu, omówione zostały sprawy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w Gminie Szprotawa.
czytaj dalej

Nowe mieszkania w Wiechlicach

Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy zaprasza na spotkanie informacyjne mieszkańców Gminy Szprotawa, dotyczące przebudowy i możliwości ubiegania się o mieszkanie w budynku wielorodzinnym w Wiechlicach, przy ulicy Jesionowej 2, które odbędzie się 13 czerwca br., o godz. 17. 00, w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury.
czytaj dalej

Coś dla ciała, coś dla ducha!

Kacper Michalczenia oraz Michał Tomaszewicz zostali zwycięzcami biegu i marszobiegu podczas V edycji festynu „Dobry jak Chrobry”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie.
czytaj dalej

Konkurs o Złote Pióro Burmistrza rozstrzygnięty

Amelia Ludziak, Natalia Serafin oraz Jakub Bojko zostali laureatami XIII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza, zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON