Aktualności

Co nowego w kontaktach zagranicznych?

Zapraszamy do zapoznania się z newsletterem, przesłanym przez miasto Gevelsberg. Oprócz obszernej informacji o jubileuszu 20-lecia współpracy partnerskiej, który w czerwcu tego roku obchodziliśmy w Szprotawie, zawiera on również sprawozdanie  o współpracy  Gevelsbergu  z Vendome we Francji oraz Buterą we Włoszech.
czytaj dalej

Andrzejki po polsku i po niemiecku

30 listopada 2016 r. grupa niemieckich dzieci wraz ze swoimi opiekunami z przedszkola ASF ze Sprembergu gościła w przedszkolu komunalnym nr 1 w Szprotawie. Polskie i niemieckie dzieci robiły wspólnie andrzejkowe ozdoby, bawiły się oraz śpiewały polskie i niemieckie piosenki.
czytaj dalej

Recytacja o Laur ks. Jana Twardowskiego

Kacper Kupis i Wiktor Kiendyś z klasy VA Szkoły Podstawowej nr 1  w Szprotawie zachwycili komisję konkursową podczas półfinału XVII międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego o Laur ks. Jana Twardowskiego.
czytaj dalej

Maluch plus 2017

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło kolejną już edycję konkursu w ramach rządowego Programu „Maluch plus” 2017.
czytaj dalej

Choinka na Mikołajki

Dzisiaj w dniu św. Mikołaja, o godz. 15.00 Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami na plac przed ratuszem na spotkanie z Mikołajem, który przygotował dla dzieci cały wór słodyczy. Zebrane dzieci uroczyście zapalą naszą szprotawską choinkę, która już od wczoraj czeka na placu.

V Powiatowy Konkurs Muzyczny Kaczmarski&Gintrowski

We wtorek, 13 grudnia 2016 r., od godz. 9:00 rozpoczną się przesłuchania do V Powiatowego Konkursu Muzycznego Kaczmarski&Gintrowski.
czytaj dalej

Sprostowanie reportażu p. Stonogi

Publikujemy sprostowanie Prezesa SzZN „Chrobry” Sp. z o.o. Kazimierza Sutora dotyczące reportażu Pana Stonogi.
czytaj dalej

Wigilia Gminna

Burmistrz Szprotawy, Szprotawski Dom Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają na Wigilię Gminną.
czytaj dalej

W świątecznej atmosferze

Dzieci i młodzież z naszej gminy zapraszamy na przedświąteczne konkursy i warsztaty do Szprotawskiego Domu Kultury.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W poniedziałek, 5 grudnia br. w związku z zaplanowanym spotkaniem z radnymi miejskimi i kierownikami wydziałów, burmistrz Józef Rubacha i zastępca burmistrza Paweł Chylak będą przyjmować mieszkańców od godz. 14:00 do 15:15.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON