Aktualności

Zespół Samowar podczas Dożynek Gminnych

Poznajmy bliżej gwiazdy tegorocznych Dożynek Gminnych. Jedną z nich będzie zespół Samowar, który wystąpi dla Państwa już 26 sierpnia, o godz. 21.00.
czytaj dalej

Bezpieczeństwo podczas dożynek

Już w sobotę, 26 sierpnia spotykamy się na Błoniach Szprotawskich na Dożynkach Gminnych 2017.
W trosce o bezpieczeństwo osób uczestniczących w imprezie, stworzony został Regulamin terenu Błonia Szprotawskie oraz Regulamin Dożynek 2017, których  przestrzeganie obowiązywać będzie wszystkich uczestników przebywających na terenie błoni.
Należy również pamiętać, iż wizerunek osób uczestniczących w  imprezie może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych.
 
Zachęcamy już teraz do zapoznania się z regulaminami imprezy. Regulaminy zostaną również wywieszone przed wejściem na teren Błoni Szprotawskich.
czytaj dalej

Stoiska na dożynki

W sobotę, 26 sierpnia br., na Błoniach Szprotawskich odbędą się Dożynki Gminne. Wystawcy już dziś mogą zobaczyć, gdzie ustawić stoisko. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się mapką z rozmieszczeniem stoisk.
czytaj dalej

Unikatowe odkrycie w Magdalenkach

Renesansowa sala z końca XVI wieku to kolejne niepowtarzalne odkrycie podczas prowadzonych badań architektonicznych w dawnym budynku klasztoru Magdalenek. Co dalej z nią będzie zdecyduje wojewódzki konserwator zabytków.
czytaj dalej

Treningi piłki nożnej w Pasterzowicach

Grupa nieformalna „Pasterzowiczanka” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół „Jesteśmy aktywni” zaprasza mieszkańców Pasterzowic – dzieci, młodzież, dorosłych – na treningi piłki nożnej w ramach projektu „Latem łączy nas piłka”.
czytaj dalej

Coraz szerszy wachlarz usług szprotawskiego szpitala

W czwartek, 17 sierpnia br. odbyło się spotkanie burmistrza Szprotawy z Weroniką Czeszak-Kamyk prezes Nowego Szpitala w Szprotawie.
czytaj dalej

Zbadaj swoje piersi

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 5 i 6 września br. na placu przy szprotawskim ratuszu.Badania kierowane są do mieszkanek Gminy Szprotawa z przedziału wiekowego 50-69 lat, objętych programem Profilaktyki Raka Piersi, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
czytaj dalej

Co dalej z wysypiskiem w Kartowicach

Wysypisko śmieci w Kartowicach znajduje się pod stałym monitoringiem Urzędu Miejskiego w Szprotawie. Jego dalsze funkcjonowanie uzależnione jest od wyników kontroli Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.
czytaj dalej

Multimedialne pracownie z Fundacją Orange

Fundacja Orange uruchomiła program społeczny pn. Pracownie Orange, dzięki któremu w miastach i wsiach o populacji do 40 tys. mieszkańców istnieje możliwość uruchomienia świetlicy multimedialnej.
czytaj dalej

Spotkania z ekspertami PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchamia kolejny cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców. Firmy będą mogły dowiedzieć się o możliwościach wsparcia w obecnej perspektywie finansowej. Na spotkanie eksperci PARP zapraszają przedsiębiorstwa z sektora MŚP.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON