Aktualności

Polsko-niemiecka pedagogika przeżycia na wodzie

20 czerwca br. odbył się polsko-niemiecki spływ kajakowy na rzece Pliszka, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół przy ulicy Sobieskiego 58 w Szprotawie, niemieccy uczniowie z Fontanaschule w Cottbus oraz niemieccy studenci z Uniwersytetu w Cottbus.
Uczestnicy spływu kajakowego uczyli się jak organizować życie obozowe, wspólnie przygotowywali posiłki oraz podziwiali uroki tamtejszego krajobrazu. Jedną z wielu atrakcji szkolenia była nauka technik skoków kajakiem z wodospadów. Ważnym punktem programu obozu były wykłady na temat przyrody Puszczy Rzepińskiej. Nie obyło się bez tradycyjnej kolacji z świeżo złowionych ryb i śpiewania piosenek obozowych przy ognisku. Uczestnicy szkolenia poznawali różnego rodzaju gry integracyjne, uczyli się języków obcych oraz brali udział w zawodach sportowych.
Organizatorami spływu kajakowego byli Jakub Boryna z Polsko-Niemieckiego Centrum w Szprotawie oraz nauczycielka z Zespołu Szkół przy ulicy Sobieskiego 58 w Szprotawie Kamila Kloc.
 
Więcej informacji i zdjęć znajduje się na stronie internetowej: www.ckiwszprotawa.eu.
Informacji dla osób zainteresowanych udziela koordynator projektu „Polsko-Niemieckie Centra Kształcenia i Wymiany w Szprotawie i Sprembergu” Jakub Boryna, ul. Krasińskiego 23, 67-300 Szprotawa, tel. (00 48) 68 414 53 56, centrum~@~ckiwszprotawa~.~eu.
 
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON