Aktualności

Pociągiem na Loko-Piknik!

Burmistrz Józef Rubacha oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei Okl zapraszają wszystkich mieszkańców Szprotawy na niezapomnianą wyprawę w stylu retro zabytkowym pociągiem do Żagania! 
czytaj dalej

Komunikat firmy Gaz System

W związku z rozpoczęciem realizacji na terenie gmin: Niegosławice, Szprotawa, Małomice, Żary kolejnego etapu prac w zakresie budowy gazociągu wysokiego ciśnienia DN 300 MOP 5,5MPa Polkowice – Żary wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi firma Gaz System prosi o zapoznanie się z procedurą wypłaty odszkodowania <do pobrania>.
czytaj dalej

Spotkanie nt. Konkursu FIO 2017

Lubuski Urząd Wojewódzki wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z województwa lubuskiego, na spotkanie z ekspertami z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które odbędzie się w dniu 19 września 2016 r. o godzinie 10.00 w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim przy ulicy Jagiellończyka 8 w Gorzowie Wlkp. w sali 101 (I piętro).
czytaj dalej

Zaproszenie do współpracy przy opracowaniu planu ścieżek rowerowych

Rada Miejska w Szprotawie powołała Komisję Doraźną ds. opracowania planu ścieżek rowerowych na terenie Gminy Szprotawy (uchwała nr XXX/194/2016 z dnia 26 sierpnia br.).
czytaj dalej

Fotogaleria z dożynek

Fotogaleria z dożynek. Warto zobaczyć.
czytaj dalej

Wieniec z Dzikowic najpiękniejszy

W niedzielę, 4 września w Strzelcach Krajeńskich odbyło się XVIII Lubuskie Święto Plonów, podczas którego dziękowano rolnikom za ich trud i ciężką pracę.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W związku z zaplanowanym urlopem zastępcy burmistrza Pawła Chylaka, 5 września nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych. Zapraszamy w przyszły poniedziałek, 12 września.

Dziękujemy za wsparcie

Dożynki Gminne to ukoronowanie całorocznego trudu rolników, obchodzone po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów.
czytaj dalej

Nowy odcinek "Wiadomości z Ratusza"

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka "Wiadomości z Ratusza", w całości poświęconemu relacji z uroczystości dożynkowych, które odbyły się w niedzielę, 28 sierpnia br., na Błoniach Szprotawskich.
czytaj dalej

Apel Poległych

1 września 2016 roku -  piękny i słoneczny dzień. Dzieci ruszyły do szkół, wypoczęte i radosne po udanych wakacjach. 77 lat temu też miał się zacząć nowy rok szkolny, też miały rozbrzmieć na korytarzach radosne rozmowy. Tego dnia jednak Polska została zaatakowana zbrojnie przez Niemcy, co zapoczątkowało wybuch II wojny światowej i na 6 kolejnych lat pogrążyło nasz kraj w chaosie działań wojennych.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON