Aktualności

Szkolenie dla przedsiębiorców

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości finansowania potrzeb szkoleniowych mikro, małych i średnich przedsiębiorców w województwie lubuskim, które odbędzie się 27 czerwca 2017 r. w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Spotkanie robocze z NORD Systemy Napędowe Sp. z o.o.

W środę, 14 czerwca br. w szprotawskim ratuszu odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami firmy NORD Systemy Napędowe Sp. z o.o.
czytaj dalej

Zaproszenie na koncert Piotra Watrasa

Instytut Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na Koncert Dyplomowy Piotra Watrasa, który odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca br., o godz. 16.00, w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie.
czytaj dalej

Komunikat SzWIK

Prezes SzWiK Sp. z o.o. informuje Mieszkańców Szprotawy i okolic o spełnieniu wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
czytaj dalej

Wakacje z SzDK

Szprotawski Dom Kultury przez cały sezon letni zaprasza do wspólnej zabawy. Z końcem czerwca rusza cykl imprez wakacyjnych pod hasłem „ŁAP LATO! CZYLI ARTYSTYCZNIE- PLENEROWO Z SzDK”, podczas których na dzieci, młodzież i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.
czytaj dalej

ŁAP – LATO czyli artystycznie - plenerowo z SzDK

Tegoroczne lato w Szprotawie obfitować będzie w wiele wydarzeń artystycznych takich jak: festiwale, festyny, koncerty czy zajęcia z najmłodszymi. Szprotawski Dom Kultury zaprasza do wspólnej zabawy.
czytaj dalej

Razem przez 50 lat

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, 21 czerwca br., burmistrz Józef Rubacha wręczy medale z okazji 50 lat pożycia małżeńskiego. Odznaczonych zostanie 41 par małżeńskich z terenu Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Ważne! Komunikat SzWiK

Zgodnie z oceną jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wydaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żaganiu z dnia 13.06.2017 r. woda z wodociągu publicznego w miejscowościach:
czytaj dalej

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę, 11 czerwca, na Stadionie Miejskim w Szprotawie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP I MDP. Gminę Szprotawa reprezentowało 11 drużyn z 6 jednostek OSP.
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Mieszkańcy Szprotawy, Wiechlic, Leszna Górnego, Leszna Dolnego, Nowej Koperni, Henrykowa, Cieciszowa, Dziećmiarowic, Bobrowic, Sierakowa, Polkowiczek, Kartowic, Szprotawki, Biernatowa i Pasterzowic!
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON