Aktualności

Spotkanie w sprawie pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi

W piątek, 1 lipca 2016 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie, odbyło się spotkanie poświęcone kwestii zorganizowania pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi z powiatu żagańskiego. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na nasilający się problem oraz wspólne poszukiwanie możliwości wsparcia tych osób oraz ich rodzin na poziomie całego powiatu.
czytaj dalej

Zaproszenie na konferencję prasową

W piątek, 8 lipca 2016 r., o godz. 12.00, w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się konferencja prasowa dot. uruchomienia przez Burmistrza Szprotawy i SZWiK we współpracy z WFOŚiGW instrumentu wsparcia finansowego pn. „EKO SZPROTAWA” umożliwiającego Mieszkańcom Szprotawy znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej wykonania podłączenia do kanalizacji sanitarnej.
czytaj dalej

Zakłócenia w dostawie wody

Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informują , że w związku z usuwaniem awarii na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Młynarskiej w Szprotawie w nocy z dnia 04.07.2016 r. na 05.07.2016 r., od godz. 24:00 do godz. 6:00 mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody do mieszkańców miejscowości: Szprotawa, Biernatów, Bobrowice, Cieciszów, Dziećmiarowice, Henryków, Kartowice, Leszno Górne, Nowa Kopernia, Pasterzowice, Polkowiczki, Rusinów, Sieraków, Szprotawka, Wiechlice.
czytaj dalej

Porozmawiajmy o projekcie Gminnego Programu Rewitalizacji

Burmistrz Szprotawy informuje o rozpoczęciu i zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023.
czytaj dalej

Fotogaleria Dni Szprotawy 2016

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z najważniejszego wydarzenia w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy.
czytaj dalej

Spotkanie dla przedsiębiorców

30 czerwca br., w Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze przy ul. Reja 6, od godz. 10:00 zapraszamy przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie rozwoju eksportu i inwestycji za granicą dla przedsiębiorstw z województwa lubuskiego. Spotkanie organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.
czytaj dalej

ABSOLUTORYJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

24 czerwca br. odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie VII kadencji samorządu gminnego. Obszerny porządek obrad  oprócz stałych punktów określonych w Statucie Gminy zakładał m.in. wręczenie Medali za Zasługi dla Gminy Szprotawy, rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Szprotawy sprawozdania finansowego, informacji o stanie mienia gminy za 2015 rok, a także sprawozdania z realizacji projektu pn.: „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”, informację o przygotowaniu jednostek z terenu naszej gminy do skupu zbóż i rzepaku ze zbiorów bieżącego roku, informację o realizacji inwestycji w gminie oraz 11 projektów uchwał.
czytaj dalej

NIECODZIENNA WIZYTA

Wojewoda Lubuski gościł w Zespole Szkół w Wiechlicach.
czytaj dalej

Nowa Kopernia prosi o ważne głosy!

Bardzo wysoko notowane jest zainicjowane przez Panią Sołtys Nowej Koperni zadanie zgłoszone do konkursu w ramach akcji międzynarodowego koncernu NIVEA.  Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do oddania chociaż jednego głosu na inicjatywę, która może pomóc w lokalizacji wspaniałego placu zabaw.
czytaj dalej

Festiwal Ziemia i Pieśń z gwiazdami

Zapraszamy serdecznie na 24. Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń", który odbędzie się 1-3 lipca 2016 r. w parku przy SzDK. W tegorocznej edycji podczas trzech koncertów przeglądowych wystąpią 42 zespoły, to jest prawie 600 osób. 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON