Aktualności

Przyjdź po e-booka

 Darmowe e-booki w szprotawskiej bibliotece !
czytaj dalej

Lubuski Program BRD - zmiany w wykazie zadań Programu

Uprzejmie informujemy, że autorzy lubuskiego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wprowadzili zmianę treści Załącznika nr 2
Lubuski Program BRD 2016 – 2025
Lubuska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyjęła do realizacji Lubuski Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2016 – 2025.
Program opracował Zespół Autorski Zakładu Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, na zlecenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Zielona Góra oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Gorzów Wlkp.
Celem opracowania Programu jest ustalenie przyczyn niskiego poziomu brd oraz jego skutków w województwie lubuskim oraz wypracowanie kierunków działań w celu poprawy tej sytuacji.
 
Lubuski Program Realizacyjny 2016 – 2017 zatwierdzony do realizacji uchwałą nr 2/2017
 
 
 
Więcej informacji na temat programu i Lubuskiej Rady BRD znajduje się na stronie http://www.zgora.wordy.pl.
 

Szprotawskie Divertimenti

14-20 sierpnia 2017 r., Szprotawski Dom Kultury organizuje V Warsztaty wokalne „Szprotawskie Divertimenti”. Zapraszamy serdecznie.
czytaj dalej

Przedszkole wyburzone

Prace rozbiórkowe Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie wykonano sprawnie i szybko. Trwają prace przygotowujące teren do prowadzenia dalszych robót budowlanych.
 
czytaj dalej

Festiwal Filmu za nami

3. Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Cybulski Wilhelmi za nami.
czytaj dalej

Zmiana ulic - konsultacje społeczne

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zaprasza do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej w Szprotawie w sprawie zmiany nazw ulic. Konsultacje odbędą się od 10 do 31 lipca br.
czytaj dalej

Dotacje na przetwórstwo produktów rolnych.

Do 3 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
czytaj dalej

Nowe mieszkania w Wiechlicach

Burmistrz Szprotawy zaprasza mieszkańców Gminy Szprotawa na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości ubiegania się o mieszkanie w budynku wielorodzinnym w Wiechlicach, przy ulicy Jesionowej 2.
czytaj dalej

XLIII sesja Rady Miejskiej

W piątek, 14 lipca br. szprotawscy radni spotkali się na XLIII sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Józef Rubacha omówił działania realizowane w okresie od 30 czerwca do 13 lipca br.
 
Pełne sprawozdanie burmistrza do pobrania na stronie BIP.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: XLIII sesja Rady Miejskiej

Umowa o dofinansowanie na przebudowę przedszkola podpisana

Nowe sale, 15-osobowy oddział dla dzieci z niepełnosprawnościami, dodatkowe zajęcia edukacyjne – to wszystko znajdzie się w nowym Przedszkolu Komunalnym Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie. Inwestycja zrealizowana zostanie z unijną dotacją.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON