Aktualności

Konkurs z dotacjami dla trzeciego sektora

Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych z siedzibą w Zielonej Górze, jako operator projektu „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich” zaprasza organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do udziału w konkursie, którego nabór rozpocznie się już 12 czerwca br. i potrwa do 7 lipca.
czytaj dalej

Międzynarodowy plener malarski

Już w czerwcu odbędzie się polsko - niemiecki plener malarski organizowany przez Szprotawski Dom Kultury.
czytaj dalej

Zbadaj swoje piersi

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 lipca br. na placu przy szprotawskim ratuszu. Badania skierowane są do mieszkanek gminy Szprotawa z przedziału wiekowego 50-69 lat, objętych programem Profilaktyki Raka Piersi, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
 
 
czytaj dalej

Niezawodni szprotawianie

Ośmioosobowa reprezentacja ULKS „Uczniak” zdobyła pięć medali podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 3-4 czerwca br., w Pile.
czytaj dalej

Uroczystość przyjęcia przedszkolaków w poczet społeczności samorządowej Szprotawy

2 czerwca br. w szprotawskim ratuszu odbyła się organizowana corocznie uroczystość przyjęcia dzieci w poczet społeczności samorządowej Szprotawy. W uroczystości uczestniczyły dzieci z przedszkoli, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy placówek.    
czytaj dalej

„SMOK” Szprotawa zaprasza

Program SMOK - Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki funkcjonujący w 32 ośrodkach żeńskich w Polsce, od 1 września 2016 r. rozwija uzdolnioną sportowo młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie.
czytaj dalej

Ćwiczenie RENEGADE

Od 6 do 8 czerwca 2017 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.
czytaj dalej

Apel

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Szprotawie apeluje do szprotawian o reagowanie na przypadki odsprzedaży przez niektóre osoby korzystające z pomocy finansowej z OPS, artykułów spożywczych innym osobom.
 
czytaj dalej

Komunikat

Komunikat Józefa Rubachy Burmistrza Szprotawy
czytaj dalej

TVP3 Gorzów na prapremierze teledysku w Szprotawie!

W środę, 31 maja br. w przedszkolu nr 2 przy ulicy Parkowej w Szprotawie miała swoją prapremierę „Kołysanka”, piosenka którą Karolina Tuz napisała do wiersza Zofii Beszczyńskiej.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON